Lidi, které můžete potkat v kavárně

Babičky

V kavárně téměř vždy narazíte na zástupce seniorské populace, která alespoň třikrát za týden přichází na nugátový dortíček (Je to ten vlevo vedle ovocného?) a žádný jiný, vodu (jedině neperlivou) a popřípadě kávu (Šlo by udělat nějakou slabší?) za účelem kolektivního si postěžování na nemoci, své rodinné příslušníky (především manžela) a pochlubení se nejnovějšími fotkami svých vnoučat.

Mladí lidé pokoušející se pilně studovat

Ano, slovní spojení „pokoušející se“ je v tomto případě skutečně na místě. Zapnout si notebook s povinnou literaturou v přeplněné kavárně a začít studovat v prostředí, kde po vaší levé ruce malé dítě zoufale (a všemi dostupnými prostředky) přesvědčuje matku, že zvládne ještě jede kopeček té výborné čokoládové zmrzliny a po pravé babičky vedou rozhovor na jedno z témat uvedených v předešlém odstavci, skutečně není nejen snadné, ale někdy i o nervy.

Děti cítící se jako dospělí

Všichni známe ten úžasný pocit, kdy se poprvé s kamarády vydáme do kavárny (jako to dělají dospělí) a za kapesné si objednáme zelený čaj, z kterého se nám začne motat hlava a černou kávu, kterou téměř vyhodíme na usmívající se servírku, ale přesto to stojí za to!

Osamělé ženy se sklenkou vína

Podíváte-li se v téměř jakékoli kavárně k zadním stolkům s překrásným výhledem na město, bezpochyby spatříte alespoň jednu ženu, která do kavárny zavítala bez doprovodu a společnost ji činí sklenka (či několik sklenek) kvalitního červeného zatímco zamyšleně vyhlíží z okna a ladně (a s malíčkem zvednutým vzhůru) usrkává svůj oblíbený nápoj.

Páry

Chcete-li se pobavit a máte štěstí a narazíte na pár, který se konečně odhodlal k prvnímu rande, můžete se nenápadně zaposlouchat do jejich rozhovoru (který je velmi často poněkud prázdný). Oba v tu chvíli velmi pravděpodobně děkují, že trapné chvilky ticha naplňuje srkání kávy či žvýkání dortu.

Kamarádky

K posezení s kávou či vínem za účelem sdělení si nejhlubších strastí a slastí kamarádky většinou kavárny využívají poměrně často. Je tedy prakticky vyloučeno, že se s touto skupinkou při návštěvě tohoto místa nesetkáte.

 

Zajímá vás něco na téma káva? Pak tu máme několik článků, které byste neměli přehlédnout. Co takhle: Espresso, cappuccino, caffé latte a k tomu Kávu, nebo čaj? V kavárně samozřejmě pijeme kávu, ale můžeme se tu potkat se zajímavými lidmi a nebo se může jednat o zajímavou kavárnu.

Podobné články