Lumbersexuál

Vousáči všude, kam se podíváš?

Vousy a zase vousy. Zdá se, že co dekáda, to nový typ ideálního muže, ale většinou je skutečnost úplně někde jinde. Ale s novou dobou přicházejí i nové trendy a my se můžeme těšit pohledy na vousaté a mužné chlapy… Pokud se ptáte po původu výrazu, tak za ním nestojí nic jiného než lumberjack (= dřevorubec, lumber znamená v angličtině dřevo).

A jak má vlastně takový ideál vypadat?

Co potřebuje lumbersexuál?

Kostkovaná košile, nejlépe flanelová, husté vousy či plnovous, dělnické boty, na zádech batoh a po těle tetování (takže čím více tím lépe). Tak tohle všechno z mužů na pohled udělá lumbersexuála. Přírodní vzhled, který působí jako by si muž odskočil z lesa od kácení dřeva do městské civilizace. Ale nenechte se oklamat, dřevorubec si na sebe s radostí vezme také oblek, takže vagabundský styl „pobudy“ se rázem změní v look pravého gentlemana.

Lumbersexuál.

Řekněme si to na rovinu, pro ženy je to pěkné pokoukání, ale nezapomeňte, že vizáž není to nejdůležitější.

Mezi známé příznivce vousatého looku patří například George Clooney, Jude Law, Jake Gylenhaal, Ricki Hall, Shia LaBeouf, Charlie Hunnam, Brad Pitt a spousta dalších.

Jake Gyllenhaal.

Shia LaBeouf.

 

Jaký názor máte na vousáče vy? Jak by měl vypadat ideál? Zapojte se do diskuze pod článkem nebo napište na náš Facebook!

 

Foto: instagram.com/beardedgentlemen, instagram.com/jakegyllenhaal, instagram.com/lumbersexual, pinterest.com/shialabeouf

Podobné články