Manuál pro každý roadtrip

Vyzbrojte se s námi na dlouhou cestu autem.

Cesta na dovolenou autem pro vás nutně nemusí být noční můrou. Není nic horšího ale, než když vyrazíte na cesty nepřipravení. Přinášíme vám seznam nejdůležitějších věcí, které by ve vašem autě neměly chybět, ať už vyrážíte na Šumavu či do zahraničí.

1) Autonabíječka

Naprostý základ, který možná není nutné psát, za to je ale nutné mít jí s sebou. Stojí dnes už naprosté minimum a bude vám cenným pomocníkem primárně pro použití navigace, když budete na svých cestách tápat.

Buďte vyzbrojeni, ať vás na cestách nic nepřekvapí.

2) Provizorní hygiena

I když máte cestu naplánovanou na určitý počet hodin a víte, že nebudete muset nikde v polních podmínkách přenocovat, dopravní zácpy vám mnohdy mohou připravit nepříjemná překvapení. Proto je vždy lepší mít po ruce vlhčené ubrousky, kartáček na zuby, deodorant a barel s čistou vodou. To by vám mělo na provizorní koupelnu u krajnice stačit.

3) Pohodlné oblečení a obuv

Dlouhé cesty jsou rozhodně pohodlnější v teplákách než v kalhotech se švy. Ani poklopec a knoflíky vás při několikahodinovém sezení v autě nepotěší. Nepodceňujte ani obuv – ta by měla vždy větrat a samozřejmě být pohodlná. Jako spolujezdec se sice můžete pohodlněji zout, přesto je ale lepší neotrávit odérem svých chodidel celou posádku.

S naším manuálem si budete na cestě užívat jen hezké chvíle.

4) Drobné mince

Samozřejmě dle země, přes které cestujete koruny, eura, libry, zloté… Na většině benzínových pump a odpočívadlech v zahraničí jsou toalety placené a mnohdy přístupové automaty berou pouze drobné mince. To samé automaty na kávu, bez kterých bych tedy, alespoň já, dlouhé řízení opravdu nepřežila. A rozměňování stoeurovek je zbytečná práce navíc. Proto buďte vyzbrojeni!

5) Teoretické znalosti

Těmi se vyzbrojte hlavně. Nastudujte si dopředu dopravní systém nejen finální destinace, ale i zemí, kterými budete projíždět. Které silnice jsou placené, jaká je nejvyšší povolená rychlost, kde na vás čekají objížďky a kolony. Lepší je vždy vědět víc a znalosti nepoužít, než být nepříjemně překvapen.

Foto: Lukáš Ráček, Pixabay.com, Flickr.com/Roy

Podobné články