Když budete mít psa, dožijete se vyššího věku

Říká to studie, tak to musí být pravda.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on pinterest
pes

Už dřívější studie prokázaly hned několik výhod majitelů psů – mohou snižovat deprese, zlepšovat spánek a nutí lidi více se hýbat. Teď se navíc zjistilo, že majitelé psů se dožívají vyššího věku.

Vychází to z toho, co se zjistilo už dříve. Že majitelé psů mají prostě všeobecně lepší životy. Tedy více pohybu, méně depresí a lepší spánek.

Průzkum probíhal na 3,4 milionech lidí

Odborníci z Uppsala University ve Švédsku nedávno publikovali vědeckou práci ve Scientifi Reports, kde zkoumali 3,4 milionů švédských obyvatel. Zkoumali data, kde zjistili, zda jsou ti lidé v manželském svazku a zda mají domácího mazlíčka. Data porovnávali s národním registrem, protože majitelé psů ho musejí nahlásit na úřadech – podobně jako u nás. A co se zjistilo?

Lidé, kteří mají v domácnosti psa, mají mnohem menší pravděpodobnost, že zemřou na kardiovaskulární nemoci, ale i jiné neduhy, které sužují lidi bez chlupatých kámošů. Studie zkoumala lidi mezi 40 a 80 lety.

Psi měli velmi pozitivní efekt na zdraví jedinců, zejména pak těch, kteří nežijí v manželském svazku. Zjistilo se, že mají o 33 procent vyšší šanci přežít déle než ti, kteří čtyřnohého parťáka nemají.

Chcete žít déle? Potřebujete tohle:

Podobné články