Když budete mít psa, dožijete se vyššího věku

Říká to studie, tak to musí být pravda.
pes

Už dřívější studie prokázaly hned několik výhod majitelů psů – mohou snižovat deprese, zlepšovat spánek a nutí lidi více se hýbat. Teď se navíc zjistilo, že majitelé psů se dožívají vyššího věku.

Vychází to z toho, co se zjistilo už dříve. Že majitelé psů mají prostě všeobecně lepší životy. Tedy více pohybu, méně depresí a lepší spánek.

Průzkum probíhal na 3,4 milionech lidí

Odborníci z Uppsala University ve Švédsku nedávno publikovali vědeckou práci ve Scientifi Reports, kde zkoumali 3,4 milionů švédských obyvatel. Zkoumali data, kde zjistili, zda jsou ti lidé v manželském svazku a zda mají domácího mazlíčka. Data porovnávali s národním registrem, protože majitelé psů ho musejí nahlásit na úřadech – podobně jako u nás. A co se zjistilo?

Lidé, kteří mají v domácnosti psa, mají mnohem menší pravděpodobnost, že zemřou na kardiovaskulární nemoci, ale i jiné neduhy, které sužují lidi bez chlupatých kámošů. Studie zkoumala lidi mezi 40 a 80 lety.

Psi měli velmi pozitivní efekt na zdraví jedinců, zejména pak těch, kteří nežijí v manželském svazku. Zjistilo se, že mají o 33 procent vyšší šanci přežít déle než ti, kteří čtyřnohého parťáka nemají.

Chcete žít déle? Potřebujete tohle:

Podobné články