Menstruační kalhotky, cesta k pohodlnější menstruaci

Pokud vám záleží na přírodě i vlastním zdraví, alternativní hygienické pomůcky typu menstruačních kalhotek nebo kalíšku, jsou určitě vhodnou možností.
Menstruační kalhotky

Tampony a vložky. Jednorázový odpad v podobě dámských hygienických potřeb, které měsíčně produkuje každá žena, trápí nejen planetu, ale i peněženku. V jednadvacátém století ale naštěstí existují spolehlivé alternativy, které ulehčí nejen uživatelkám, ale i životnímu prostředí. Jednou z těchto možností jsou menstruační kalhotky, které plně nahradí tampony nebo vložky. Jejich používání je navíc často mnohem jednodušší a časově méně náročnější. Pokud vám tedy záleží na přírodě i vlastním zdraví, alternativní hygienické pomůcky typu menstruačních kalhotek nebo kalíšku, jsou určitě vhodnou možností, jak toho docílit. Ušetříte čas, peníze a třeba i místo v kabelce.

Menstruační kalhotky – výhody a nevýhody

Výhody

  • Šetříte přírodu
  • Neprodukujete tolik odpadu
  • Šetříte peníze
  • Nemusíte si každý měsíc kupovat jednorázové pomůcky
  • Šetříte čas
  • Je to pohodlné
  • Zdravotně prospěšnější

Nevýhody

  • Vyšší počáteční investice

Jak fungují menstruační kalhotky? Neprotečou?

Není to žádná věda, menstruace je s nimi navíc mnohem pohodlnější. Jsou tenké a prodyšné. Jsou vyvinuté inženýry a gynekology tak, aby byly nejen funkční a zdravotně nezávadné, ale také příjemné. Jednoduše si je oblečete, stejně tak jako normální spodní prádlo a nic dalšího už řešit nemusíte. Jednou z největších výhod je to, že se o ně téměř půl dne nemusíte vůbec starat. Bohatě postačí je vyměnit jednou za 8–12 hodin. Můžete je nosit samotné, nebo jako doplněk k jiné menstruační pomůcce a při správném používání vám vydrží jeden až dva roky.

Je to hygienické?

Otázka, která asi zajímá každou potenciální uživatelku. Hygiena. Snuggs jsou vyrobené z materiálů, které jsou certifikovány OEKO-TEX a CoolmaxFreshFX standardy, které zaručují jejich zdravotní nezávadnost. Po konzultaci s gynekology je doporučená doba nošení osm až dvanáct hodin v závislosti na síle menstruace. Kalhotky navíc obsahují antimikrobiální stříbro, které zajišťuje jejich antibakteriální účinky. Zamezuje tak přemnožení bakterií a vzniku zápachu.

Pro koho jsou vhodné?

Pro jakoukoli ženu, používání menstruačních kalhotek není nijak omezené. Používají je ženy všech věkových kategorií a jsou vhodné pro slabou, střední i silnou menstruaci. Kalhotky Snuggs jsou totiž vyráběné v různých velikostech a s různě silnou absorpcí. Jejich používání je navíc snadné stejně jako nasazení běžného spodního prádla. Není třeba si na ně nijak zvykat, učit se je používat.

Jak se o ně starat?

Po uplynutí osmi až dvanácti hodin si je sundáte a opláchnete ve studené vodě. Poté je stačí hodit do pračky, vyprat na 40° v prášku bez aviváže. Jakmile jsou vyprané a usušené, jsou připravené na další použití. Kalhotky by do rána měly uschnout, ale i přesto se doporučuje pořídit si aspoň dvoje, abyste je mohly střídat. Díky tomu zabráníte vzniku situace, kdy byste znovu musela sáhnout po jiné menstruační pomůcce.

Vyzkoušely jsme menstruační kalhotky od Snuggs

Na první pohled vypadají nenápadně, málokdo by poznal, že se nejedná o klasické spodní prádlo. Snuggs jsou menstruační kalhotky, které slouží jako plnohodnotná náhrada jednorázových vložek a tamponů. Přestože jsou totiž pouze 1,5 milimetrů, jsou vysoce absorpční a zároveň nepropustné. Obsahují totiž vrstvu, která je velmi savá, vysoce absorpční a zároveň nepropustná. V tabulce jsme pro vás shrnuli modely, které tato firma nabízí, jejich ceny se pohybují od 700 Kč až do cca 1 000 Kč, ale prvotní investice se vrátí, protože už nebudete kupovat jednorázové hygienické pomůcky. A nebojte se hledat i jinde, výrobců je několik a na trhu jsou k dostání i v jiných obchodech. Našli jsme tyto i jiné značky třeba v e-shopu Astratex.

Modely kalhotek, které jsou na trhu v nabídce

Firma Snuggs myslí na všechny ženy – různých tvarů těla, preferencí a různě silné menstruace. Tady uvádíme jejich rozdělení, ale podobné rozdělení používají i další výrobci. My osobně zkoušely ty od Snuggs, proto je zde uvádíme. Nebojte se hledat, internet má nekonečné možnosti 🙂

Klasický střih Různé barvy Pro různě silnou menstruaci
Noční model Pro silnou menstruaci
Klasický střih – Tencel Modal Pro silnou menstruaci 
Klasický střih – Organická bavlna Pro slabou a střední menstruaci
Bikini Pro slabou a střední menstruaci
Hugger Pro extra silnou menstruaci
Vysoký pas Pro slabou, střední i silnou menstruaci

 

Zajímá vás víc o možnostech ekologického přístupu k intimní hygieně? Mohly by vás zajímat články Menstruační kalíšky: 8 důvodů, proč je začít používat a Menstruační kalíšek – ano x ne?

Podobné články