Mensturační kalíšek – ano x ne?

Používáme je jen několik dnů v měsíci. Přesto je jejich pečlivý výběr zásadně důležitý. Upřednostníme spolehlivost, šetrnost, nebo finanční náročnost? V poslední době, stejně jako v jiných oblastech, zažívá boom ekologická alternativa konvenčních předmětů. V pozadí nezůstávají ani dámské hygienické potřeby. Alternativ, jichž je v současné domě možné využít, je čím dál tím více. Možná jste nevěděli, že v současné době lze během vašich dnů využít například menstruační kalhotky, speciálně upravené pro tyto účely, nebo právě menstruační kalíšek.

Menstruační kalíšek představuje šetrnou možnost, po které můžete sáhnout, když nastanou vaše dny. Odlehčí nejen přírodě, ale i vaší peněžence. Kalíšek vám totiž při správném používání na rozdíl od vložek či tamponů vydrží dlouhé měsíce, možná i roky.

Mnoho žen, které se staví proti této alternativě, argumentují tím, že jejich používání je nehygienické a příliš náročné. V prvním případě vás musím vyvést okamžitě z omylu. Menstruační kalíšky jsou mnohem šetrnější pro ženské tělo, neobsahují žádná chemická barviva jako například tampony nebo vložky. Spousta žen má tendenci se domnívat, že něco tak intimního, jako jsou vložky a tampony, se musí vyrábět nejšetrnějším způsobem a z té nejměkčí bavlny. Pravda je však často trochu jinde. Výrobci do nich přidávají i parfemaci, která bojuje se zápachem a další chemické látky, které zajišťují co nejlepší absorbci. Toto všechno znamená pouze další chemické látky, které do sebe dostáváme. Menstruační kalíšek se na rozdíl od tamponů a vložek vyrábí z měkkého antialergenního materiálu, což jej činní obzvlášť šetrným a dokonale ekologickým.

Další obavy směřují především k praktickému využití. Možná to zní složitě, pokud se k tomu ještě přidá stres, spousta žen má tendenci sáhnout po osvědčené metodě. Jako všechno ostatní, i menstruační kalíšek si žádá určitou dávku trpělivosti, čas a výsledek se určitě dostaví!

Podobné články