Mileniálové mají dnes vše jednoduché! Jaké nejčastější mýty má o mladých starší generace?

Trocha hejtu pro dnešní den.

Mileniálové jsou drzé nevychované a sobecké stádo, které nemá smysl pro humor a je posedlé avokádovými tousty a popíjením fair trade flat-whiteu z Guatemaly. Taky jste už podobné úvahové variace někde zaslechli? Nejste sami. Články na téma, proč jsou mileniálové tak strašná zvěř, jsou velice populární a rozšiřují mezi lidmi 40+ pocit, že dnešní zkažené rozmazlené generaci nerozumí. Je to ale pravda? Pojďme si rozklíčovat nejčastější mýty

Mají pozdě děti a kariéra je pro ně přednější než rodina

Je pravda, že život nabízí aktuálně i lepší možnosti společenského vyžití než mít děti v 25 a pak s nimi chodit na prvomájové průvody. Ale to není jediným důvodem. Většina lidí si prostě nemůže děti dovolit, protože oproti minulosti nemají kde bydlet. Přidělování bytů jako v minulosti už nefunguje a pokud v partnerství pracuje jen partnerka nebo partner, tak nemají šanci rodinný rozpočet utáhnout. Tímto bychom chtěli poděkovat i Václavu Klausovi juniorovi a jeho suitě oligofreniků, kteří znemožnili odkládat děti do školky od dvou let a znepříjemnili tak návrat lidí do pracovního procesu. Díky hoši!

Jsou nezodpovědní

Nemáme důchodové připojištění? Nemyslíme na stáří? Ale jak se má dnešní generace zabezpečit, když stěží vydělá na existenciální minimum. Až budete příště přebírat svůj důchod, tak si vzpomeňte, že tato částka se nebere z magické kasičky, do které jste si za život našetřili. Ale strhává se z práce mladší generace.

Vše mají příliš jendnoduché!

Říkají lidé, kteří byli automaticky přijati do práce ve 20 letech, ačkoliv byli nekvalifikovaní, ale pracovat v té době prostě museli všichni. Umělá místa se vytvářela, byty byly na příděly a nepoznali nikdy věk, ve kterém je lidská pracovní síla absolutně nepotřebná.

Mladí tráví příliš mnoho času u telefonu nebo počítače

Je to možné. Ale primárně proto, že pomocí nich pracujeme, socializujeme se nebo si aktivně vybíráme vlastní zábavu. Což je někdy mnohem lepší, než když sedíme přikovaní u tv jako zombie, kde je program dopředu daný jako třeba…vy.

Nemají smysl pro humor a urážejí se

Ale ano. Dívali jste se někdy na internet plný memíček nebo stránky, kam mileniálové chodí? Jsou plné ironického humoru. Jediné, co se změnilo, je snášenlivost na humor xenofobní, rasistický a homofobní.  A to je možná to, co předchozí generaci vadí.

Když jsem byl na výšce já, tak mi nikdo nepomáhal!

Když chcete být studentem dnes, tak si často musíte platit pokoj v hodnotě 8 000 Kč, telefon, jízdenku, jídlo, věci do školy, hygienické potřeby, a i ty nejskromnější se tak často vyšplhají na částku 10 000 měsíčně. Takže vám zbývají dvě možnost. Vydělat si je full time brigádou a kašlat tak na školu nebo se zkusit o to částečně podělit se svými rodiči.

Mileniálové si dnes neumí ani sami zavést elektriku nebo vzít do ruky kladivo!

To je sice možné, ale vy zase neumíte prohlížet internet, aniž byste chytili tři viry nebo si stáhnout a otočit soubor pdf.

Mileniálové pomalu zabíjejí ekonomiku, protože málo nakupují

Vaše generace zase zabila skoro všechny rysy, vydry a raky a taky si nikdo nestěžuje.

Mileniálové bydlí často se svými rodiči

V dnešní době, pokud si chcete koupit byt, tak potřebujete mít našetřeno minimálně jeden až dva miliony, jinak hypotéku nezískáte. Vy jste měli ve třiceti už našetřený první milión?

Mileniálové nenavazují vážné vztahy, panika, vymřeme

Zato předchozí generace má 55% rozvodovost. Další dotaz.

Mileniálové pořád jenom čučí do telefonu 2

Vážně? Vadí vám to? Ale když to neděláme, tak je oheň na střeše taky. Protože zkuste si dovolit nezvednout telefon někomu 40+ nebo jim nedejbože neodpovědět obratem na zprávu. Čeká vás přinejmenším křik, defenestrace a autodafé.

Mladí jsou snobsky posedlí zdravým stravováním

Dalo by se říct, že mladí lidé jsou posedlejší zdravým stravováním. Ale ne proto, aby vám ukázali, že jsou lepší lidé než konzumenti knedlíků. Prostě jen nechtějí zemřít v padesáti na infarkt nebo rakovinu konečníku.

Dnešní generace je obecně hrozná

Vážně? Tak pro vás máme jednu otázku. Kdo jí vychoval? Ha!

 

Podobné články