Módní přešlapy aneb co se na plese nenosí

Jaká módní faux pas vídáme každoročně na plesech a jak se jim vyhnout?

Ples je společenskou událostí, při které se vy a váš partner můžete ukázat v tom nejlepším  světle, nebo se naopak znemožnit. Smutným faktem je, že by se módní policie mnoha na takovýchto akcích většinou pořádně vyřádit. Kromě toho, že některé šaty svým majitelkám mnohdy vůbec nesedí, se dopouští účastnice plesů řady dalších módních přešlapů. Jaké jsou ty nejčastější?

Šaty příliš krátké nebo naprosto nevhodné

Čím větší město a důležitější událost, tím přísnější dress code. Opravdu velká událost si žádá velké večerní – dlouhé šaty. Pokud ve svém šatníku nemáte nic vhodného, zavítejte raději do půjčovny, kde vám poradí i s doplňky. Na menší plesy vystačíte často s šaty, které máte doma, tedy i těmi kratšími. Nepleťte si však ples s pláží či diskotékou. Šaty by neměly být příliš krátké – tunika je delší halenka, kterou také zůstane, šaty z ní opravdu nikdy neuděláte. Barevné květy, bavlna, zapínání „na vázačku“ – to vše je dobré na letní tacovačku u rybníka, jen ne v plesovém sále. Čím víc flitrů, saténu a volánků, tím víc trendy? Takové pravidlo platí u klaunů v manéži, ne na tanečním parketu! Vhodné jsou malé černé, které se hodí vždy.

S dress codem vám poradí v dobré půjčovně šatů.

Kalhoty nechte doma

Kalhoty se na ples nehodí. Pokud sukně a šaty opravdu striktně odmítáte, oblečte kalhoty společenské, které můžete doplnit vhodnou elegantní halenkou. Zapomeňte ale na rifle, manšestrové kalhoty i legíny. Jdete na ples, ne do práce, na diskotéku nebo na procházku po parku. Toto pravidlo by správně mělo platit i v případě, kdy jdete „jen“ na vesnický bál.

Silonky ano, či ne?

Silonové punčochy jsou nezbytnou součástí vašeho společenského oděvu, pokud si ovšem neplánujete obout otevřené boty. V páskových střevíčcích se totiž silonky mění ve zbraň hromadného ničení módního vkusu. Pokud volíte tělové silonky, vyberte barvu, která se co nejvíce blíží odstínu vaší pokožky. Příliš světlé či tmavé tělové silonky nevypadají dobře. Při koupi si rovněž dávejte pozor na obsah lycry v punčocháčích. Mají být téměř neviditelné, ne se lesknout jako povrch zimního stadionu. Ideální volbou jsou potom silonky černé, kterými většinou nic nezkazíte.

Černými silonkami nic nezkazíte. Do otevřených bot si ale neberte raději žádné.

Boty

Špičaté boty jsou stále v módě, při jejich nákupu ale zvažte délku špice. Příliš dlouhá a ostrá špička se už totiž dávno nenosí. Na plese navíc může být spíše na překážku. Nehodící se jsou rovněž letní sandály či extrémně vysoké podpatky – přišla jste přece tančit! Pokud jste si koupila nové boty, nejdříve je doma rozchoďte a s sebou do kabelky si pro jistotu nezapomeňte vzít několik náplastí. Štěstí přeje připraveným. Cestou do sálu pak nezapomeňte odložit kozačky v šatně.

A zase ta ramínka

Plastová ramínka jsou vidět, i když jsou rádoby průhledná. Zkuste tuto situaci vyřešit podprsenkou bez ramínek. Další možností je všít košíčky přímo do šatů. Pořiďte si také alespoň jednu podprsenku s odpínacími ramínky nejlépe v tělové barvě. Ramínka potom můžete dávat do kříže či kolem krku podle typu šatů, aby nebyla vidět. Chcete přeci nechat vyniknout vaše záda, ne dávat na odiv spodní prádlo!

Vzdušné šatičky s květinovým potiskem a sandálky si nechte na léto.

Vlasy á la víla Amálka

Pokud nechcete utrácet za kadeřníka, vyhraďte si na úpravu vlasů dostatečně dlouhou dobu. Kadeře můžete sčesat například do elegantního drdolu. Rovněž můžete použít natáčky a vytvořit si tak elegantní vlny. Líbí se vám rozpuštěné vlasy? Proč ne, ale raději je vyžehlete žehličkou nebo úhledně natočte kulmou. V případě, že ráda nosíte vlasy svázané v culíku, můžete vzít na závěr z vytvořeného ohonu silnější pramen a obmotat ho kolem gumičky. Konec pak připevněte sponkou v barvě vašich vlasů a zalakujte. Jednoduché a efektní! Froté gumičky a kýčové ozdoby nechte tento rok doma.

Rada na závěr

Pamatujte si, že méně bývá více! Pokud máte výrazné šaty, volte už jen decentní doplňky a naopak.

Foto: deviantart.com

Podobné články