Můj přítel introvert

Je-li objektem vaší touhy plachý introvert, pokračujte ve čtení.

Je úžasný, je milý, je pěkný, je vstřícný a zúčastněný, je to pohodář a… je to introvert. V žádném případě nechceme říkat, že být introvertem je špatné. Je nutno si přiznat, že pokud patříte mezi ukecanou většinu slečen, vztah s introvertem chce určitou míru trpělivosti (a velkou míru empatie).

Introvert se v žádném případě nerovná heslu „mouchy, snězte si mě“. Být introvertem znamená ve zkratce vystačit si sám. Pokud bych to měla rozvést, introverti jsou normálně veselí, chodí se bavit, mají kamarády, umí asertivně sdělovat své názory a jejich sebevědomí není na bodu mrazu. Jen tolik neholdují býti středem pozornosti nebo se scházet s cizími lidmi. A taky moc nemluví. Zažít plnohodnotnou plynoucí konverzaci s introvertem je požehnání od Pána Boha, to mi teda věřte!

Na introverta nespěchejte.

Začátky

Pokud jste už nějak navázali kontakt, pozvěte ho na rande. Introvert vás zřídkakdy pozve jako první. Pokud jste kontakt zatím nenavázali, opět jste to vy, kdo ho musí zkusit navázat. Těžké, že? Ale věřte mi, že takový člověk ocení, když uděláte první krok. Introvert se hlavně potřebuje hodně otrkat! A je taky důležité všímat si, jestli tam z jeho strany je aspoň drobný náznak zájmu (abyste ho neuháněly zbytečně a tím ho nepolekaly).

Rande

Pokud víte, že je vládce vašeho srdce plaššího typu, vymyslete program, kde bude pořád co dělat. Pokud půjdete do restaurace a budete po něm vyžadovat konverzaci, může se stát, že nastane ticho. Introvertům ticho nevadí. Dost si v něm lebedí. Ale vám by mohlo být ticho nepříjemné a mohlo by kazit dojem z jinak fajn schůzky.

Políbení a něžnosti

Nepolekejte ho. Nespěchejte na něj. Buďte milé a přirozené. Na rozloučenou mu dejte pusu na tvář. Je to roztomilé a je to malý náznak zájmu, který ho nevyděsí. Na příští schůzce to nechte na něm. Nemějte introverty za trubky, co se na nic nezmůžou, tak to není. Jen se jim musí dodat víc odvahy.

Tanec, proslov, rozhovor s velkou skupinou lidí, debaty o intimnostech, to jsou malé noční můry introverta.

Vyšlo to, chodíme spolu!

Do vztahu s introvertem mám pár jednoduchých tipů  chvalte ho, chvalte ho, chvalte ho! Za cokoliv, co pro vás udělá, a za cokoliv, co se mu povede. Nevyužívejte jeho nesmělosti ve svůj prospěch, manipulace je hnusná věc a v lásce a vztazích nemá co dělat. Buďte trpělivé. A to velmi, velmi trpělivé. Introvert si ke všemu dospěje sám, všechno si promyslí, sám si všechno vyřeší. Nemají potřebu se svěřovat. Jednejte na rovinu. Chlapi obecně nepoznají, že nám něco je a že se něco stalo. Introverti jsou navíc hodně klidní a uzavření, takže je mnohem jednodušší narovinu jim sdělit, že se vám něco nelíbí, než být zklamané, že na to sám nepřišel. Nesnažte se ho měnit! Berte jeho hloubavost jako velké plus. A on vás za to bude nosit na rukou! Zkrátka – mějte ho rády proto, že je právě takový!

Závěrem

Berte tenhle článek s rezervou, nic a nikdo se nedá škatulkovat, vzala jsem v potaz hlavně svoje zkušenosti. Jednoho introverta mám a sama se řadím do kategorie introvertů, kteří byli donuceni stát se extroverty. (úsměv)

Nevím, jestli jsem si toho všimla jenom já, nebo je to fakt, ale všichni introverti, které znám, jsou umělecky nadaní romantici! A to je dost fajn, nemyslíte?

 

Máte doma introverta? Souhlasíte s článkem? Napište nám do diskuze pod článkem nebo na náš Facebook!


Foto: deviantart.com

Podobné články