Mýty, které se vyprávějí o introvertech (a absolutně nejsou pravdivé)

Lidé mají opravdu hodně mylnou představu o tom, jací vlastně introverti jsou. Tohle je pravda. Od jednoho takového.

Vědecky se tak trochu ví, co jsou introverti. Má se zato, že takoví lidé jsou prostě přecitlivělí na dopamin, což znamená, že ho z příliš mnoho externí stimulace mají mnoho a unavuje je a způsobuje jim nepříjemné pocity. Extroverti mají naopak neustále nedostatek dopaminu a potřebují adrenalin, aby jim ho mozek vytvářel. Jak se ale introverti ve skutečnosti chovají? Spousta lidí má mylné představy, které se teď pokusíme vysvětlit a poupravit.

Mýtus 1: Introverti neradi mluví

Ve skutečnosti introverti nemluví, dokud nemají co říct. Nenávidí řeči o ničem, bez podstaty. Když s introvertem budete mluvit o něčem, co je zajímá, pusu jim nezastavíte několik hodin.

Mýtus 2: Introverti jsou stydliví

Potřebují důvod k interakci. Nekomunikují s ostatními jen proto, že by měli komunikovat. Pokud chcete s introvertem mluvit, prostě na něj promluvte.

Mýtus 3: Introverti jsou nepříjemní

Introverti jenom chtějí, aby byli všichni upřímní a chovali se tak. Bohužel, společenský úzus si žádá trochu jiné chování a přetvařování, takže introverti cítí potřebu zapadnout, i když takoví v nitru nejsou. A dost je to unavuje.

Mýtus 4: Introverti nemají rádi lidi

Pokud máte to štěstí, že vás introvert považuje za přítele nebo kamarádku, pak máte velice pravděpodobně spojence až do konce života. Jakmile si získáte jejich respekt, protože jste očividně osobnost, máte vystaráno.

Mýtus 5: Introverti neradi chodí mezi lidi

Introverti sbírají data a zážitky velmi rychle, takže nepotřebují příliš mnoho času, aby všechno pochytili. Velice brzy už zase mohou jít domů, dobít se a všechno zpracovat. Právě to dobíjení se v klidu je pro introverty velmi důležité.

Mýtus 6: Introverti chtějí být stále sami

Introverti hodně přemýšlejí. Sní i ve dne. Mají rádi problémy, na kterých mohou pracovat, hádanky k vyřešení. Zároveň se ale mohou cítit neuvěřitelně osamělí, pokud nemají někoho, s kým mohou své objevy sdílet.

Mýtus 7: Introverti jsou divní

Introverti mají své vlastní myšlenky a to je důvod, proč někdy nabourávají normy. Nedělají rozhodnutí podle toho, co je trendy nebo populární.

Mýtus 8: Introverti jsou nerdi

Možná to tak působí, protože jejich vnitřní svět je pro ně více stimulující a zajímavější.

Mýtus 9: Introverti nevědí, jak relaxovat a bavit se

Jejich nejlepší relax je doma nebo v přírodě, ne na veřejných místech, kde je hodně lidí a stimulů.

Mýtus 10: Introverti se mohou přeměnit na extroverty

Introverti se nemohou „opravit“ a rozhodně ne přehodit do úplně jiného zpracovávání dopaminu v mozku.

Podobné články