Na co se zeptat při dni otevřených dveří?

V současné době jsou dny otevřených dveří v plném proudu. Na co se tedy zeptat?

V první řadě, si pravděpodobně vyslechnete přednášku o tom, co škola vůbec nabízí za obory, a pak to nastane. Na co se zeptat a co je pro vás důležité? Když jsem byla na dni otevřených dveří, vůbec mě nenapadlo se na něco zeptat studentů nebo profesorů. Prošla jsem školou, kam mi bylo řečeno a pak jsem odcházela s pocitem, jestli mi ten den otevřených dveří za to vůbec stál. Věřím, že jsou mezi vámi budoucí studenti, co nepodcenili přípravu na dny otevřených dveří, ale přece jen uvedu pár bodů, na které není na škodu se zeptat.

Přijímačky

Z čeho se skládají, jak jsou náročné, jaká je úspěšnost, kolik studentů berou a jsou nějaké cvičné testy?

Předměty, které dělají studentům problémy

Jako první a nejdůležitější, je náročnost předmětů, neboli na jakém předmětu se nejvíce vyhazuje a na co si dát pozor, rozhodování vám pak usnadní fakt, že pokud nejste na matiku a na dané škole je těžká, půjdete radši na něco humanitního.

Jaké je ve škole zázemí?

Věřte tomu nebo ne, i pěkné zázemí školy je důležité.  Ať už se chcete jít učit se spolužáky nebo jen čekáte na další hodinu.

Kolik pokusů mám na zápočet a kolik na zkoušku?

Není všude pravidlo, že jsou tři pokusy na zápočet a tři na zkoušku. Zjistěte to dříve, než bude pozdě.

Můžu si zapsat předmět, který jsem nezvládl/a víckrát než dvakrát?

I toto je důležitá otázka, například Dopravní fakulta Univerzity Pardubice umožnuje opakovaný zápis. Naopak, pokud na Univerzitě obrany nemáte splněny všechny předměty, automaticky opakujete ročník.

Jaké je šance, že bych mohl/a vycestovat na Erasmus?

Pro cestovatele a dobrodruhy, je i tato otázka zajímavá, některé školy, mají totiž takový nával, že být vybrán na Erasmus je docela výhra.

Dostanu vůbec koleje?

Vysoké školy mají okruh, odkud dávají koleje a odkud ne, proto není na škodu, si zjistit v jakém okruhu se nacházíte a jestli nemáte začít shánět byt.

Jak daleko je moje škola od kolejí?

Některé školy, mají koleje kousek, některé naopak přes celé město. Ve druhém případě opět vyvstává otázka bytu.

 

A na co se ptáte vy? Napiště nám na náš Facebook!

 

Foto: Photl.com

Podobné články