Na velikosti záleží?

Malý kašpárek - velké divadlo. Ano, tato otřepaná nehynoucí fráze v sobě skrývá zrnko pravdy. Jen musíme dodat: záleží na jakém jevišti se hraje!

Otázky tělesných proporcí nás provází po celý život. Řešíme výšku těla, délku nohou, šířku ramen, největší pozornost pak ale stále věnujeme naším intimním partiím. Měříme a porovnáváme všechno, co se dá. Obavy ohledně správného tvaru a velikosti mužského i ženského genitálu plní denně množství článků i internetové diskuze. Jaká velikost je normální? Nejsem divný? Kolik centimetrů je ideálních? Jednoduše řečeno, na velikosti nám záleží! A záleželo vždy…

Kamasútra, staroindický text zabývající se lidskou sexualitou, který je v široké populaci známý především svou obrázkovou částí s něžnými polohami Šivy a Šakti. Kamasútra se ale především zabývá otázkou lidské sexuality jako takové. Řeší otázky vztahu muže a ženy, jejich postoj k sexualitě, dává rady milencům, popisuje nejrůznější sexuální praktiky, dává ale také rady ohledně péče o domácnost. Ve všech těchto směrech vyzdvihuje individualitu člověka. A z individuality člověka vychází individuální proporce, čímž se dostáváme k jádru věci. Většina z nás, pokud dojde na debatu o intimních proporcích, se zabývá pouze těmi mužskými a pokládá jejich velikost za směrodatnou. Tento stereotyp Kamasútra popírá a navíc upozorňuje na důležitost proporcí ženských. Vytváří tzv. sexuální unie na základě velikosti mužského penisu a ženské vaginy.

Sexuální unie

Muž je rozdělen podle svého lingamu (mužský penis) do tří kategorií:

sasa (zajíc)

vrisha (býk)

asva (kůň)

Žena podle velikosti své yoni (vagina) na:

mrigi (srna)

badava (kráva)

hastini (slonice)

Milenci musí tvořit vhodné páry, to znamená patřit do stejné velikostní kategorie pro dosažení maximální sexuální slasti. Tato spojení indové nazývají samaratha:

Sasa- Mrigi neboli zajíc muž a srna žena

Vrisha- Badava neboli býk muž a kráva žena

Asva- Hastini neboli kůň muž a slonice žena

Pokud velikosti nejsou v rovnováze tak, že penis muže je větší než vagina ženy, nazýváme tento svazek Ucharatha. V opačném případě se jedná o Neecharatha. Naprosto nežádoucí je styk muže koně a ženy srny. V takovém případě se jedná o sex bolestivý pro ženu, a neuspokojivý pro muže. V opačném extrému, tedy muže zajíce a ženy slonice se těžko dosahuje uspokojení obou partnerů.

Velikost je důležitá, ať si každý myslí co chce!

Kamasútra velikost považuje za velmi důležitý faktor, nicméně netvořme dogma. Kvalitu sexu nelze odvozovat jen na základě tělesných proporcí. Ty můžeme považovat za podstatný základ pro další rozvoj intimního styku. Vášeň mezi mužem a ženou, dlouhodobost sexuálního aktu, vztah a důvěra, znalost našeho těla, to vše ovlivňuje intimní momenty a uspokojení z nich. Pokud se naučíme skloubit vše dohromady, čekají nás nádherné orgastické chvíle.

Průměrná délka penisu, průměrná délka vagíny

Pokud se ale i přes staroindická moudra stále trápíte velikostí svého penisu, můžeme se na problém podívat z odbornější stránky. Známý český sexuolog Petr Weiss uvádí, že podle posledních celosvětových výzkumů, je průměrná velikost penisu v erektivním stavu 12,55 cm. Je známo, že malý penis ve flacidním (ochablém) stavu dosáhne podstatnějšího zvětšení při erekci než penis velký. Průměrná délka ženské vaginy se uvádí 10 cm, přičemž citlivá, a tedy vzrušivá část, je její první třetina. To by tedy znamenalo, že k přivedení ženy k orgasmu, by stačil penis dlouhý pouze 3,3 cm. Nelze také opominout fakt, že většina žen je schopna dosáhnout pouze klitoridálního orgasmu, tedy drážděním poštěváčku (clitoris). Schopnost dosáhnout vaginálního orgasmu má jen malé procento žen, ale i tak je citlivá ona první třetina.

Není tedy nutné věšet hlavu, pokud vás příroda neobdarovala tak, jak by jste si představovali. Nejdůležitější je chuť, odhodlání učit se a hledat co je pro váš sexuální požitek to nejlepší. A sexu, jako ostatně i většině jiných věcí, se učíme celý život.

Foto: wikipedia

Podobné články