Nebojte se převzít iniciativu, dámy!

První krok náleží muži? A my, holky, máme za úkol sedět v rožku a vyčkávat? Takhle to fungovalo za našich prababiček, ale ne dnes.

Když radím svým kamarádkám, které trápí, že je jejich vysněný kluk stále ještě neoslovil, nepozval na rande, atd., aby se nebály udělat první krok – couvnou. Zaleknou se zklamání a obklopí je strach z odmítnutí. Odůvodňují to tím, že rozhodnutí udělat první krok náleží muži. A raději čekají.

Například mé kamarádce Hance se líbil kluk, který s ní chodil do školy, každý den ji pozdravil na chodbě a hezky se na ni usmál. Bylo zjevné, že sympatie jsou vzájemné. A takhle se zdravili a usmívali celý semestr. A nejspíš by tomu tak bylo dodnes, kdybych ji nepřemluvila k tomu, aby se s ním dala do řeči a někam ho pozvala.

Odhoďte ten stud, který vám zabraňuje v tom, abyste někoho oslovili. Stačí si uvědomit to, že nemáte co ztratit – vždyť můžete jedině získat! Nanejvýš z toho bude vtipná historka, nebo se o tom pomlčí navždy. Nic víc, nic míň.

Foto: sxc.hu

Někdy však může zádrhel nastat tehdy, když už nějaké to rande proběhlo. Ačkoli vám řekl, že se mu s vámi líbilo, neozval se, aby navrhnul další schůzku? A co vy? Pokusila jste se o to? Že ne?! Určitě to bude jeden z možných důvodů, proč se nic neděje. Nespoléhejte a neočekávejte, že se o rande postará on, zvlášť pokud to první bylo v jeho režii. Většinou má takové čekání podobu netrpělivého vysedávání u telefonu nebo počítače, které trvá hodiny, dny, nedej bože týdny. A věřte, že kluci ocení, když se dívka nebojí převzít iniciativu.

To nám ostatně potvrdil dvaadvacetiletý student Tomáš: „Jednou se mi stalo, že si za mnou v kavárně přisedla dívka. Všude bylo plno a ona řekla, že jinde nemají tak dobrou kávu jako tady, takže by si tedy ráda přisedla a zda prý mi to nevadí. Byl jsem z toho celkem překvapený, ale její gesto mi přišlo nesmírně sympatické a tak jsem souhlasil a dal se s ní pozvolna do řeči. Naprosto mě tím okouzlila. Vzal jsem si její číslo a pozval ji na rande, kde mi prozradila, že si za mnou v oné kavárně přisedla právě proto, že jsem se jí líbil a chtěla mě poznat a o kvalitě tamnější kávy neměla potuchy.“

Foto: sxc.hu

Právě Tomášova zkušenost by nás měla přesvědčit o tom, že když ostych překonáme, máme šanci na muže velmi pozitivně zapůsobit. O zbytek se už starat nemusíme, ten můžeme nechat na něm. Alespoň se tak ujistíme, zda má o konverzaci skutečný zájem. Pokud ano, rád se toho ujme.

Nicméně nepodaří-li se vám uspět hned napoprvé, nenechte se odradit. Pánové se přeci také po jednom odmítnutí nestáhnou do ulity a s chladnou hlavou se snaží jinde. Takže se, holky, přestaňte bát a pokoušejte štěstí!

Přispějte svými zkušenostmi či názory do diskuze pod článkem či na Facebooku!

 

Foto: sxc.hu

Podobné články