Nejčastější útraty vysokoškoláků

S přestupem na vysokou školou, zvlášť v případě, pokud se stěhujete do bytu, který si jste nuceni sami vybavit, se pojí útraty do té doby v neobvyklých oblastech. Najednou zjišťujete, že pokud si sami nenakoupíte, nikdo jiný to za vás už neudělá. Pokud si nezařídíte internet, musíte být buď boháči, kteří si mohou dovolit nakoupit desítky gigabitů dat, nebo budete zcela odříznutí od okolního světa. V tomto článku vám shrnu, za co vysokoškoláci obecně nejvíce utrácí.

Office

Máte-li tu smůlu, že vám vaše vysoká škola nehradí či neposkytuje zdarma office set, pravděpodobně to znamená, že si každoročně sáhnete poměrně hluboko do vlastní peněženky, protože bez wordu, powerpointu a podobných srandiček prostě existovat nemůžete!

Knihovna

Každá knihovna se zpočátku tváří, že si od vás nevezme ani korunu, protože čtení je tou nejušlechtilejší činností na světě, ale není to pravda! Po krátké době přichází drobné poplatky, a pokud jste ještě k tomu zapomnětlivá paka a nevracíte knížky včas, je na světě další problém.

Večerka

Bydlíte-li v místě, kde je od vás nejbližší obchoďák vzdálen půl kilometru, ale za rohem máte večerku, není důvod ke starostem. I tam se dá totiž skvěle a s přehledem nakoupit. Toto tvrzení ovšem neplatí, jste-li příliš náročný nebo kuchař na profesionální úrovni, který se nespokojí s nudlemi či těstovinami s kečupem.

Alkohol

Ano, alkohol. Ten vám více než jednou podá záchrannou ruku z příšerného stresu a osobních problémů. Časem však zjistíte, že tato investice se může zdát sice výhodná, ale v globálu vás připraví nejen o velkou sumu peněz, ale mnohdy také cenného spánku a vlastní hrdosti.

Káva

Jak jinak zvládnout všechny ty nemožné deathliny na nejrůznější eseje a seminární práce než s několika kelímky kávy denně?

Data

Pokud jste doteď měli balíček s nepříliš moc daty, nyní rozhodně nastal čas na změnu. Jak byste bez google map našli cestu domů?


Vysoká škola je zajímavé msto pro život, víte třeba jak  slovovat akademiky (vyučující)? Molo by vás také zajímat jak se vypořádat se změnami po přestupu na vysokou školu? A když chcete víc, tak jak je to s psaním motivačního dopisu třeba na Erasmus.

Podobné články