Nejlepší jazykové online kurzy pro studenty

Zatímco bylo dříve ovládání cizího jazyka výsadou, dnes je porozumění cizí řeči prakticky nutnost. Svět se stává čím dál „menší“ a díky internetu a sociálním sítím si lidé vyměňují informace online. Cizí jazyk je skvělý také pro zábavu, protože podívat se na oblíbený film či seriál v originálním znění nemusí být vůbec špatné. Znát cizí jazyk je ovšem důležité i z hlediska zaměstnání. Stále více pracovních pozic klade důraz na znalost alespoň jednoho ze světových jazyků.

Doba naštěstí pokročila a k naučení jazyka není nutné opouštět pohodlí domova. Takový online kurz angličtiny si můžete pohodlně vybrat na vašem počítači, mobilu nebo telefonu a začít během okamžiku studovat. Do testování online kurzů jazyků se pustili redaktoři recenzního portálu Testado.cz, kteří vybrali ty nejlepší v poměru ceny a kvality. Nyní si řekneme pár zásadních informací, jak správně vybrat jazykový online kurz.

Jak vybrat jazykový online kurz

Výběr jazykového kurzu online by se měl odvíjet od vašich dosavadních znalostí daného jazyka. Je zkrátka rozdíl, zdali umíte alespoň základy konverzace a slovíčka, nebo naopak neumíte říct ani slovo. Některé online kurzy nabízí rozřazovací test, čímž vám ulehčí spoustu starostí a času. V rámci několika otázek během chvíle zjistíte, jak na tom vlastně s daným jazykem jste.

Podle výsledku testu vám pak daný kurz prozradí, jakou máte pravděpodobně jazykovou úroveň. Podle toho vám pak bude vybrán odpovídají kurz cizího jazyka. Například angličtina se rozděluje do 6 jazykových úrovní: A1 značí úplného začátečníka, C2 znalého odborníka. Pokud takovou možnost daný kurz nenabízí, jednoduše si musíte zjistit, jak na tom s vaší úrovní jazyka jste. Určitě doporučujeme nepřeceňovat svoje síly a zbytečně nevybírat vyšší úroveň, na kterou svými znalostmi nedosáhnete. Zbytečně byste se trápili a učení by vás nejspíš ani nebavilo. Mnohem lepší je zvolit nižší úroveň – minimálně si procvičíte již jednou naučené základy a k tomu se ještě něco nového přiučíte.

Jak se naučit cizí jazyk

Po výběru online kurzu se je nyní potřeba věnovat tomu, jak se daný jazyk co nejefektivněji naučit. Správná metoda výuky je velmi důležitá, protože bez racionálního postupu bude učení namáhavé, neefektivní a nebude vás příliš bavit. Jednoduše proto, protože vaše výsledky nebudou tak dobré, jak byste sami očekávali.

Efektivní učení cizího jazyka zahrnuje několik základních prvků. Mezi ně patří poslech, mluvení, psaní a čtení. Každý z nich je svým způsobem důležitý a jejich kombinací se cizí jazyk naučíte opravdu nejrychleji. Například mluvení většina začátečníků naprosto přehlíží, neboť se obává, že slovíčko nebo větu vysloví špatně. To je ale naprostý omyl. Právě chyby dělají z nezkušeného začátečníka pokročilého. To stejné platí například o poslechu. Snažte se využít příležitost a jazyk poslouchejte během dne nebo před spaním, při cestě do práce, v tramvaji nebo při procházce. Nezapomínejte ani na drilování slovíček. Bez slovní zásoby se cizí jazyk nikdy nenaučíte. Pro správný překlad nebo výslovnost je skvělý překladač.

Má smysl kurz kupovat?

Ještě než si kurz budete vybírat, měli byste se rozhodnout, jakou finanční částku hodláte za vaše studium utratit. Placené kurzy cizího jazyka mají oproti neplaceným verzím zásadní výhody. Placené online kurzy jsou propracované a do detailů vymyšlené tak, aby skutečně fungovaly. Z tohoto důvodu je doporučujeme všem, kteří to se studiem myslí opravdu vážně. Bonusem navíc jsou chybějící reklamy a online podpora. Zapomenout nesmíme ani na certifikát. Pokud certifikát po úspěšném absolvování kurzu obdržíte, můžete jej dále uplatnit při hledání zaměstnání nebo studiu na nové škole. Ostatně některá školská zařízení takový certifikát vyloženě požadují.

V žádném případě to ale neznamená, že neplacené jazykové kurzy online jsou špatné. I ty vás dokáží cizí jazyk dobře naučit, ovšem musíte počítat s menší efektivitou, absencí podpory (většinou) a vyskakováním otravných reklam. Neplacené jazykové kurzy online doporučujeme spíše začátečníkům nebo studentům, kteří ještě úplně neví, zdali se do studia nového jazyka chtějí skutečně naplno pustit. Je totiž samozřejmé, že základem úspěchu je vytrvalost a píle. Proč tedy kupovat placený online kurz, když vás biflování přestane za týden bavit. Takový kurz němčiny online existuje v jak placené verzi, tak verzi zcela zdarma.

Zajímavosti a jazycích a jejich výuce se u nás můžete dočíst také v porovnání nejlepších online kurzů angličtiny. A kdo má rád právě ty další zajímavosti, neměl by vynechat třeba 9 zajímavostí o angličtině, nebo 7 tipů, jak se efektivně naučit anglicky.

Podobné články