TOP 10 nejlepších pohádek

Žili šťastně až na věky... Aneb zakleté princezny, ztracené střevíčky a rozzuření draci.
TOP 10 nejlepších pohádek

Pohádky máme spojené s dětstvím, a tak není divu, že i v dospělosti se mnozí z nás rádi podívají na některý z oblíbených dětských příběhů. Ať už si vyberete hranou filmovou pohádku, nebo si raději užijete pořádný animovaný film, určitě si při sledování zavzpomínáte na staré dobré časy. Možná budete dokonce překvapení, že řada pohádek obsahuje i kvalitní zápletky, vážnější témata a vtipy pro dospělé.

POZOR SPOILER! Článek může prozrazovat rozuzlení a zápletku některých pohádek!

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo uložto.cz.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 

Nejlepší české pohádky

České hrané pohádky jsou velmi oblíbené a většina z nás je má spojené zejména s obdobím Vánoc. Pustit si je ale můžete prakticky kdykoliv a určitě si jejich promítání užijete. V našich končinách vznikly i moc pěkné animované pohádky, takže se nemusíte omezovat jen na hrané verze pohádek. Přinášíme vám tedy pět tipů naší redakce na ty nejlepší české pohádky pro vás i vaše ratolesti. Jsme si vědomi toho, že každý má jiný vkus a třeba vás náš výběr přivede k něčemu, co ještě neznáte.

Většinu klasiky jsme vynechali, to přece všichni známe a navíc by pak článek byl opravdu dlouhý. U nás jsou totiž pohádky oblíbené a bez nové pohádky by snad nemohl být ani jeden filmový rok.

5. Princezna zakletá v čase – nejlepší současná filmová pohádka

I v současnosti v naší domovině vznikají hrané pohádky, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Jednou z nich, které jsme zařadili mezi nejlepší filmové pohádky, je například Princezna zakletá v čase, kde v hlavní roli vystoupí Natalia Germani jako princezna Ellena, na kterou v dětství zlá čarodějnice Murien uvrhla kletbu. Ta se má naplnit po západu slunce v den jejích dvacátých narozenin. Ellena toho dne zjistí, že je jí souzeno prožívat svůj narozeninový den stále dokola. Zároveň se zdá, že je jejich království v ohrožení a princezna Ellena se tak musí rozhodnout, jak během jediného dne zrušit ošklivou kletbu.

4. Dívka na koštěti – nejlepší pohádka o čarodějnicích

Na této oblíbené pohádce vyrůstaly celé generace českých dětí, a přesto neztratila nic na kráse. Polemiku, zda je to pohádka nebo film pro dnešek vynecháme. Mladou čarodějnici Saxanu škola moc nebaví a za své prohřešky je nucena zůstat několik set let po škole. Saxaně se ale podaří proměnit v sovu a vydává se do světa lidí. Tam se seznámí s klukem Honzou a začne pátrat po nějakém způsobu, který by ji umožnil zůstat ve světě lidí. Ten si totiž velmi oblíbila. Jak se ale zdá, být čarodějnicí mezi samými lidmi není nic jednoduchého a Saxana se tak dostává do celé řady problémů…

Přestože Dívka na koštěti již není v současné době příliš často zmiňována, uvidíte, že si jí oblíbí i vaše ratolesti. Příběh o Saxaně je totiž rozhodně nesmrtelný a jeho sledování si užije celá rodina napříč generacemi. Pokud se vám film navíc bude líbit, můžete si pustit i volné pokračování s názvem Saxana a lexikon kouzel.

3. Kozí příběh – Pověsti staré Prahy – patří mezi nejlepší animované pohádky

První český celovečerní 3D animovaný film Kozí příběh nás zavádí do středověké Prahy, do doby, ze které pochází největší množství pověstí. V příběhu přichází do Prahy chudý vesnický mladík Kuba se svou parťačkou kozou. Chystají se podílet na velké historické stavbě, právě se totiž staví Karlův most. V Praze ale potkají služku mistra Hanuše, který pracuje na Orloji, a mladého studenta Matěje, který se kvůli bohatství nechá nalákat do Faustova domu. Tak se na vlastní kůži seznámí s celou řadou legend staré Prahy.

Přestože Kozí příběh je v některých aspektech dost podivný, rozhodně se mu nedá upřít krásná animace a dobré nápady, jež se týkají starých českých pověstí. Je tak zajímavou alternativou ke všem animovaným filmům od Disneyho.

2. Anděl Páně – nejlepší pohádka o andělech a čertech

Zklamaní nebudete ani z české pohádky Anděl Páně, která se odkazuje na mnoho českých a křesťanských tradic. Na zemi se tak jako obvykle někteří lidé chovají slušně, zatímco jiní páchají hříchy. S velkým množstvím takových hříšníků žije na jednom panství i hodná dívka Dorotka. Mezitím u Nebeské brány dostal na starost anděl Petronel kontrolu duší, které se chtějí dostat do nebe. Místo, aby správně plnil svůj úkol, se nechal čertem zlákat ke kartám. Za trest se ho Pán Bůh rozhodně poslat k lidem na zemi a musí během jediného dne napravit alespoň jednoho hříšníka. Petronelovi se zdá, že hříšníků je všude dostatek, a tak si zpočátku nemyslí, že na něj čeká příliš těžký úkol. Setká se ale s hodnou Dorotkou a brzy pochopí, že žít pozemský život bez hříchů je nesmírně těžké…

Anděl Páně je krásná vánoční pohádka, která ale zároveň umí být opravdu vtipná a vynikající výkon dvou hlavních protagonistů Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka si vás bez problému získá.

1. Tři oříšky pro Popelku – nejlepší česká pohádka

Nesmrtelná klasika s krásnou Libuškou Šafránkovou jako umouněnou Popelkou zůstává v srdcích Čechů dodnes. I proto jsme ji vybrali jako tu úplně nejlepší když jsme projížděli všechny nejlepší české pohádky. Bez ní by to prostě nebylo ono.

Příběh je potom velice podobný běžné pohádce o Popelce. Krásná a moc hodná Popelka bydlí na statku s nevlastní macechou a její dcerou, které ji nemají rády a neustále jí nařizují podřadné práce. Aby jí nebylo smutno, nabídne ji hodný čeledín, že ji z cest přiveze nějaký dárek. A tak Popelka dostane kouzelné tři oříšky, které pokaždé skrývají to, co popelka potřebuje. Jednoho dne jejich krajem projíždí královská rodina a na statku se zastaví. Zatímco král s královnou navštíví Popelčinu nevlastní matku, Popelka v lese potká prince, i když ten netuší, s kým má tu čest…

Nejlepší pohádky ze světa

I v zahraničí vznikají zábavné a velmi kvalitní pohádky, jejichž sledování si užijí děti i dospělí. Oblíbené jsou zejména animované pohádky od Disneyho, ale my vám představíme i některé hrané pohádkové filmy. Kterých pět světových pohádek tedy za nás patří mezi ty nejlepší?

5. Kouzelná chůva Nanny McPhee – nejlepší filmová pohádka

Máte doma zlobivé děti, se kterými to po dobrém nejde? Pusťte si společně film o tajemné chůvě Nanny McPhee, která dokáže napravit všechny děti.

Ve starém domě na anglickém venkově žije vdovec pan Brown a jeho sedm malých dětí. Ty nesou smrt maminky velmi těžce a jsou velmi zlobivé. Panu Brownovi se nedaří sehnat žádnou chůvu, která by o děti chtěla pečovat, navíc má sám problémy s penězi a už neví, co si počít. Do jeho domácnosti se ale zcela nečekaně dostane proslulá chůva McPhee, která používá naprosto unikátní metody k tomu, aby se jí podařilo děti zvládnout.

4. Ratatouille – patří mezi nejlepší animované pohádky se zvířecími hrdiny

Dobré jídlo, francouzský šarm a roztomilý hlavní hrdina… To všechno na váš čeká v oblíbené animované pohádce Ratatouille, jejíž hlavním hrdinou je malá krysa Remy.

Remy žije se svou krysí rodinou na okraji Paříže, ale má pocit, že je výjimečný. Dobře se vyzná v jídle, pozná, co se k sobě hodí a opravdu touží vařit. Během jednoho zběsilého honu za jídlem je ale od své rodiny oddělen a dostane se do luxusní pařížské restaurace. Spolu se synem majitele, Linguinim, začne vařit lahodná jídla a postupně se stává legendou. Po cestě za slávou se ale musí vypořádat s celou řadou problémů, které jsou mnohem větší než on…

3. Kráska a zvíře – nejlepší Disney pohádky vyhrála tahle

V posledních letech Disney čím dál častěji sází na hrané verze svých původních animovaných pohádek. Tímto stylem vznikla i hraná Kráska a zvíře s Emmou Watson v hlavní roli. Pokud máte rádi krásné písničky a chcete si užít atmosféru tajemné pohádky, určitě se vám bude tento film moc líbit.

Příběh je velmi podobný tomu v klasické Krásce a zvířeti. Mladá Belle bydlí s otcem na francouzském venkově. Otec se při jedné z cest ztratí a Kráska se ho vydává hledat do temných lesů. Tam narazí na velkolepé panství, které vypadá velmi zanedbaně a žije si tak trochu svým vlastním životem. Zámek patří děsivému zvířeti, které ji tam uvězní. Belle se ale postupně začne seznamovat se svébytnými obyvateli zámku a brzy jí začne připadat, že i v jejich pánovi, zvířeti, je něco lidského…

2. Coco – nejlepší animovaná světová pohádka

Pokud jste si oblíbili některé animované filmy od Disneyho pro celou rodinu, určitě se vám rozbuší srdce i z animované pohádky Coco. Film je navíc pěkným představením mexických tradic pro všechny děti. Navštívíme v ní totiž mexické městečko, kde se všichni obyvatelé chystají na Den mrtvých, během kterého uctívají své dávno zesnulé předky. Ti se údajně vrací na tento jeden den ze záhrobí, aby navštívili své příbuzné.

Malý Miguel žije v početné a milující rodině, která ale rozhodně nemá pochopení pro jeho největší vášeň. Tou je totiž hudba. Ale od té doby, co Miguelův pradědeček odešel od své rodiny, aby se stal muzikantem, je hudba v jejich rodině zakázaná. Během snahy tajně vystoupit na velké soutěži talentů na den mrtvých se Miguelovi omylem podaří dostat se do záhrobí, kde se setká i s druhou částí své rodiny. Aby se Miguel mohl vrátit zpět mezi lidi a zároveň pokračovat ve své milované hudbě, vydá se na cestu po světě mrtvých a hledá svého pradědečka…

1. Shrek – nejlepší pohádka pro děti

Kdo by neznal starého dobrého Shreka? Hodný, i když trochu protivný, zlobr zelené barvy si získal srdce mnoha českých i zahraničních diváku v několika navazujících dílech. Repliky jeho věrného parťáka oslíka jsou navíc velmi oblíbené a skvěle se u nich pobavíte.

My jsme pro vás jako nejlepší světovou pohádku pro děti vybrali hned ten první. Spolu se Shrekem se v něm vydáme za záchranou zakleté princezny, která je přes den dívkou a v noci se stává zlobryní. Shrek sice všechno dělá proto, aby dostal zpět svou bažinu, ale brzy zjistí, že možná má o nějaký ten důvod víc, proč zbavit krásnou princeznu její kletby.


Zábavných a komediálních příběhů nejen pro děti není nikdy dost, mezi animovanými pohádkami animovanými filmy pro děti je jen malý rozdíl. To třeba přehled nejlepších pohádek o čertech je celkem jasný. Koho filmy zajímají, může mrknout na přehled filmů z nejrůznějších kategorií.

Podobné články