Nejlepší vánoční filmy

Láska nebeská

Pokud stále postrádáte vánoční náladu, přestože svátky již doslova klepají na dveře, vřele doporučuji pustit si Lásku nebeskou. Nejenže na vás vánoční atmosféra dýchá z každé scény, je plná příběhů se šťastným koncem, ale je také perfektně obsazená. V hlavních rolích se tak setkáte například se skvělým Alanem Rickanem, Hughem Grantem nebo Liamem Neesonem! A navíc, existuje snad větší klasika než tenhle film o Vánocích?

Prázdniny

Film, v němž si jednu z hlavních rolích střihne hrdinka Kate Winslet, je rovněž nádherným vánočním filmem, jenž se točí okolo velice úspěšné, bohaté, avšak opuštěné a zrazené Amandy z Los Angeles a chudé Iris ze skromné chaloupce kdesi v Anglii. Obě svým způsobem zoufalé ženy se jednoho dne rozhodnou vyměnit si během vánočních svátků na dva týdny vyměnit svá obydlí za účelem relaxace. Nečekaně tam však najdou mnohem víc!

Pretty woman

Ačkoli Pretty Woman není vánoční film, ne nadarmo se mu říká „pohádka pro dospělé“. Okouzlí vás od prvního okamžiku a možná uvěříte na šťastné konce! Příběh Viven, dívky, která z oblečení typického pro dívku z ulice hravě vklouzla do elegantních kabátků a saka si zamiluje každý! Stejně tak její postupně vznikající vztah s úspěšným Edwardem Lewisem!

Sám doma

Musím se přiznat, že já sama nejsem úplným příznivcem tohoto filmu, ale hodně lidí jej doslova zbožňuje. Tak či tak, k Vánocům prostě patří!

Grinch

Jste-li příznivcem animovaných pohádek, rozhodně nepohrdnete ani animovanou verzí. Tento zelený mužíček se v posledních letech stal součástí Vánoc, přestože on sám ve filmu vystupuje jako někdo, kdo se ve Vánocích příliš nevyžívá.

Deník Bridget Jonesové

Film, který vás donutí sednout a koukat, i kdybyste neměli čas. Je na něm cosi milého a příjemného, co vás pobaví a zaručeně navodí vánoční atmosféru.

+ malý bonus pro všechny nezadané! Po zhlédnutí tohoto filmu poznáte, že pro nikoho naděje nehasne a na všechny někde čeká jeho spřízněná duše!

Podobné články