Nevíte, co číst? Vyzkoušejte 6 nejlepších portálů na e-knihy zdarma ke stažení!

Knihomolové pozor! Máme pro vás tipy, kde najít nejlepší e-knihy ke stažení zdarma.
nejlepší čtečky e-knih

Co dělat, když prší? Zalézt si s knihou pod deku a číst si. A co dělat, když se počasí umoudří? Hodit deku na zahradu a číst si na čerstvém vzduchu! A abyste s sebou nemuseli tahat těžkou bichli, nahraďte ji čtečkou knih, tedy e-knih.

elektronická čtečka knih

Nevíte, co je čtečka e-knih?

Čtečka elektronických knih plně nahrazuje knihu – tedy lépe řečeno mnoho knih. Je to elektronické zařízení podobné tabletu, kam si můžete ukládat zdarma stažené nebo kupované knihy ve formátu PDF, ePub nebo MOBI.

Komfort během čtení zajišťuje úprava jasu, změna velikosti písma, několik režimů zobrazení během čtení a také možnost záložky.

Mezi nejoblíbenější čtečky knih patří Amazon Kindle, PocketBook nebo Onyx boox. 

Kam na e-knihy?

E-knihy si můžete zakoupit na speciálních online portálech, ale nabízí je i řada významnějších knihkupectví. Většinou se pohybují okolo 200–300 Kč, ale na některých portálech je můžete stáhnout zcela zdarma! Kde takové knihy najít?

Ulozto.cz – tak sem už bohužel ne 🙁

Všichni známe portál ulozto.cz – stahujeme na něm hudbu, filmy, seriály, ale dají se tu najít i e-knihy. Musíte ale znát titul nebo autora knihy, protože seznam dostupných e-knih tu bohužel není. Ale za pokus to stojí, nemyslíte?

Databook

Pestrý výběr e-knih od známých i méně známých autorů ve formátu PDF, ePub a MOBI najdete na databook. Tento portál sice primárně nabízí velké množství placených knih, ale má spoustu titulů volně ke stažení, protože chce lidem udělat radost dobrou knihou.

Eknihy zdarma

Opravdu skvělou volbou pro stažení knih podle žánru je portál eknihyzdarma. Ten nabízí klasické knihy, ale i detektivky, fantasy, novely, romány, biografie nebo e-knihy pro nejmenší. V nabídce jsou české i světové tituly.

e-knihy ke stažení

Databáze knih

Obrovský výběr románů, dramat, báchorek, komedií, novel, ale i vzdělávacích biografií nabízí portál databazeknih. Kromě klasických děl jako je Jana Eyrová, Smrt krásných srnců, Robinson Crusoe nebo Máj tu najdete i moderní erotickou novelu Lady Fuckingham nebo komedie Účastníci zájezdu.  

eKnihovna.cz

Pokud hledáte něco do školy, nejspíš využijete služby portálu eKnihovna. Zdarma na vás čeká několik titulů v češtině, slovenštině, angličtině, němčině, ruštině, slovinštině nebo italštině. To je ideální portál pro procvičení cizích jazyků, nemyslíte? 

Sešity.net

Hledáte tituly pro povinnou četbu? Doporučujeme využít služby portálu sesity.net, kde je zdarma ke stažení několik klasických e-knih od A do Z. Pohodlně si tak můžete na své čtečce knih přečíst například Babičku od Boženy Němcové, Alchymistu od autora Paulo Coellho, Krysaře od Viktora Dika a mnoho dalších knih.   

Podobné články