Noc literatury oživí univerzitní kampus

Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zapojí do již desátého ročníku celoevropské akce Noc literatury.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on pinterest

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit město Ústí nad Labem přitažlivou akcí. Na dvou místech v kampusu UJEP budou během jednoho večera číst známé osobnosti poutavé ukázky z evropské literatury.

Noc literatury se na UJEP uskuteční ve středu 11. května od 18:00–20:00 h. Návštěvníci se mohou těšit na spojení zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace v podání známých ústeckých tváří.

Noc literatury.

Noc literatury zahájí energetické a stále pozitivně naladěné umělecké trio Směj se. Tvoří ho tři mladé středoškolačky – Barbora Ziková, Markéta Petříčková a Eliška Andělová, které nebaví ústecké smutné šedé ulice, a proto se je snaží různými způsoby rozveselit. Za svoje aktivity získaly v minulosti i ocenění ve středoškolské kategorii ceny Gratias Tibi pozitivně hodnotící mladé lidi za jejich občanskou aktivitu. Děvčata budou předčítat od 18:00 h ve vstupní hale Vědecké knihovny tři úryvky z rakouské, finské a švédské literatury.

Následně se účastníci akce přemístí do Univerzitní kaple UJEP, kde bude od 19:15 h předčítat člen improvizačního tria IMPRA, Ondřej Král. Toto improvizační divadlo je známo v Ústí nad Labem díky svým divadelním představení bez scénáře, tématu a přípravy. Ondřej Král v rámci Noci literatury doplní evropskou tvorbu večera třemi úryvky z polské, irské a francouzské literatury

 

Foto: TZ

Podobné články