Objevte kouzlo večerních nákupů

Spousta výhod a mnohá praktická doporučení, proč bychom se měli na nákupy vydat večer. Nejen slevy a ušetřený čas, ale i ta pohoda!

Objevte kouzlo večerních nákupů

Většina z nás nemá s nákupy problém. A i když někdo nakupuje opravdu nerad, ať už oblečení, věci do domácnosti nebo potraviny, je tu pro něj možnost, jak si nákupy zpříjemnit! Nejsou tím však myšleny akce velkých nákupních center pod názvem „Noční nákupy“, ale jednoduše nákupy v pozdních hodinách. Jaké mají kouzlo a přednosti? Proč je mnoho lidí tak miluje?

Podzim nákupům fandí

Teď nám k tomu navíc nahrává i chladnější a sychravější počasí, kdy třeba přes den prší a nikam se nám nechce. Mnoho z nás má i vedle školy nějakou brigádu nebo úvazek v práci, takže se přes den do obchodů nedostane. Ale i ti, kteří mají času více, upřednostní kolikrát návštěvy obchodů až večer. Tato možnost je obzvlášť využívána ve větších městech, kde je možnost nákupů opravdu různorodá.

Podzim je na nákupy jako dělaný.

Takže proč tedy vyrazit skoro za tmy?

Konec napínání. Pojďme se podívat na to, čím vám mohou být večerní nákupy nápomocné. Jednou z hlavních skutečností je to, že butiky a jiné obchody velkých nákupních center mají otevřeno většinou do 21 – 22 hodin, takže když se tam vydáte po 19. hodině, máte větší jistotu, že se nebudete tlačit mezi davy lidí a na vše budete mít více klidu, pokud se tedy zrovna nejedná napřklad o adventní období, kdy je tomu právě naopak. To pak navíc můžete narazit na různé akce jako XMAS NIGHT SHOOPING, jak tomu bylo například v pražském centru Chodov, kdy můžete nakupovat mnohem déle do noci.

Méně lidí a věci opět na svém místě

Nejen že objevíte kousky, kterých byste si ve „špičce“ třeba nevšimli, ale je i větší pravděpodobnost, že si vyberete právě to, co hledáte, protože vás neodradí davy lidí nebo haldy neuspořádaného oblečení. Vyhnete se tedy tomu, že už při vstupu pocítíte úbytek sil a energie cokoliv jenom obrátit ve svých rukou. Navečer se už totiž začíná vše rovnat a vy tak máte možnost opět vybírat z uspořádanějších komínků a upravených stojanů. Další významnou skutečností je i to, že se mnoho kousků oblečení vrátí na své místo a tak lépe najdete svoji velikost, která kolikrát hodiny vázne v kabinkách na věšáku nebo na odkládacích stojanech u nich. Přes den probíhá i mnoho „vratek“, takže je i šance, že nějaký zákazník vrátí to, co by se vám právě hodilo.

Individuálnější přístup

Když je v obchodech méně lidí, je taktéž větší pravděpodobnost, že se vám bude personál více věnovat a poradí vám. Přes den je tam sice kolikrát více pracovníků, ale i tak je jejich vytíženost velká. Večer tak máte možnost většího individuálního přístupu.

Všímejte si maličkostí

Dalším plusem je to, že když procházíte „přecpaná“ nákupní centra, nevšimnete si jistých letáčků, poutačů na slevy a různých akcí, tudíž přijdete o cenné informace. Využijte tedy večer toho, že máte prostor, rozhlížejte se – určitě objevíte něco, čeho byste si ve spěchu nevšimli.

Na zeleninu a pečivo bývají ve večerních hodinách výrazné slevy.

Proč neušetřit pár korun?

Příjemným bonusem večerních nákupů jsou i slevy, které uplatníte nejčastěji v odděleních s potravinami. Mnohdy totiž můžete nakoupit pečivo, ovoce, zeleninu nebo maso s až 50% slevou. Často na to můžete narazit např. v Tescu, Kauflandu, Bille a dalších marketech včetně pekáren, různých malých obchůdků a stánků. Je tak možné si udělat například zásobu pečiva do mrazáku a ušetřit tak slušných pár korun, protože jak sami všichni víme, pečivo dnes není vůbec levná záležitost. Obchody naskladňují většinou brzy ráno, tak se chtějí neprodaných „zbytků“ jednoduše zbavit. V každém městě je to jiné, tak je jen na vás, kdy vyrazíte v pozdějších hodinách a objevíte tajemnosti obchodníků, které vám přinesou mnoho výhod.

Tip: Na slevy na potraviny nebo rozvážku jídel můžete narazit i při online nákupu. Levnější dovoz jídla až ke dveřím alespoň občas jistě přijde vhod, například když nebudete stíhat kvůli učení.

Posezení s přáteli za ušetřený čas

Díky večerním nákupům ušetříte někdy celkem hodně času, který byste prostály ve frontách nebo v tlačenicích. Můžete ho věnovat posezení někde v kavárně, pizzerii, nákup totiž chvíli vydrží a vy si tak zpříjemníte večer.

Příjemné posezení za ušetřený čas.

A přece ty „noční nákupy“

Na závěr bych přeci jen ráda ještě doporučila jeden typ na blížící se „noční nákupy“, když by někdo prahnul po větších výhodách nákupů večer. V pátek 25. 10. můžete navštívit OC Letňany v Praze, kde dostanete slevu 20 % na veškerý sortiment.

Nostalgie v knihkupectví

A ještě jedna věc – bezvadné je teď večer nakupovat knihy – třeba palác Neoluxor na Václavském náměstí v Praze je otevřený v týdnu až do dvaceti hodin, stejně jako Knihy Dobrovský v Brně na Joštové. Navíc si tam můžete dát i nějaký ten zákusek a kávičku, takže se vám knihy budou číst i nakupovat jedna báseň.

Nebojte se tedy vyrazit nakupovat večer, podzim je k tomu úplně ideální!

A jaká je vaše zkušenost s večerními nákupy? Napište nám na Facebook, anebo do komentářů pod článek!

 Foto: Photl.com

Podobné články