Objevte na Netflix filmy s českým dabingem

Pojďme se podívat jak vyhledat na Netflixu filmy a seriály s českým dabingem a české filmy.
netflix s českým dabingem

I když umíte anglicky, občas si chcete pustit film v našem mateřském jazyce. Zvláště pak u komedií nebo komiksů může být český překlad mnohem lepší než vtípky v angličtině, které neznáte. Pojďte se podívat na to, jak vyhledat na Netflixu filmy a seriály s českým dabingem.

Něco málo o Netflix

Co vůbec je Netflix? Pokud jste touto streamovací službou ještě nepolíbeni, rádi vám ji představíme. Netflix je placený kanál s pestrou nabídkou filmů, seriálů, anime, dokumentů a dalších vzdělávacích a zábavných titulů.

Netflix je v Čechách dostupný od roku 2016, ale v tehdejší době nebylo možné platit streamování v korunách natož koukat na české filmy. V září 2018 se situace zlepšila a tvůrci Netflixu nám dovolili platit v českých korunách. A roku 2019 udělali vývojáři radost i neanglicky mluvícím divákům, protože vytvořili aplikaci v češtině a začali tam přidávat také filmy s českým dabingem

Jak najít na Netflixu filmy v češtině?

Streamovací služba Netflix má opravdu pestrou nabídku filmů i seriálů všemožných žánrů, a proto někdy může být těžké najít filmy s českými titulky nebo dabingem. Domovská stránka totiž nenabízí žádné viditelné tlačítko o jazyku dabingu nebo titulků. A klikat na každý film, abyste zjistili, jestli je v češtině opravdu nechcete. Jak tedy na to?

Možností je hned několik. Jednou z nich je možnost přepnout si v levém horním rohu jazyk na Czech a žádné jiné filmy se vám nezobrazí. Jenže tento způsob neřeší situaci, kdy máte chuť na film v češtině jen občas.

Dalším způsobem je použít chytrý vyhledávač, kam zadáte výraz „Audio in Czech“. Díky tomu se vám zobrazí pouze filmy v češtině, ale z osobní zkušeností víme, že tato metoda není vždy 100%. Některé filmy, i když jsou v češtině, vyhledávač nezobrazí.  

Naštěstí je tu ještě poslední možnost, která je o něco jednodušší, pokud na Netflix koukáte přes tablet nebo přes telefon. Jednoduše zadejte do řádku webového prohlížeče tuto adresu. Po přihlášení se vám zobrazí veškeré filmy v češtině a můžete si nastavit způsob řazení.  

České filmy na Netflix

Kromě zahraničních titulů s českým dabingem můžete narazit i na širokou nabídku českých filmů. Máte chuť na českou klasiku? Není problém! Pustit si můžete filmy jako Vrchní, prchni, Postřižiny, S Tebou mě baví svět a další české komedie z minulého století. Pokud máte raději novější tvorbu, můžete se mrknout na Ženy v běhu, Po čem muži touží, Bezva ženská na krku a další. A pro milovníky pohádek máme dobrou zprávu! Je tu plno českých i zahraničních pohádek včetně novějších titulů.   

Kolik za to?

Netflix nabízí 3 placené tarify s cenovkou od 199 Kč po 319 Kč, které se liší kvalitou zvuku i obrazu. Tarif Basic se hodí spíše na streamování na mobilu nebo na tabletu, Standard tarif je vhodný pro FullHD rozlišení a Premium jistě zaujme všechny vášnivé milovníky filmů, protože je vhodný pro 4K+HDR. Ale i ten nejlevnější tarif Basic za 199 Kč vám zpřístupní celou filmovou a seriálovou knihovnu.


Zajímá vás více o Netflixu? Mrkněte na náš další článek o seriálovém maratonu. Nebo rovnou skočte do přehledů o filmech. Třeba TOP 10 psychologických hororů, nebo TOP 11 filmů o upírech by vás mohlo zajímat. Postupně rozšiřujeme portfolio článků o filmech a seriálech, takže se můžete těšit i na 15 nejlepších motivačních filmů.

Podobné články

Jaké jsou nejlepší rodinné filmy posledních let a všech dob? Těchto 15 byste si neměli nechat ujít.

Nejlepší rodinné filmy

Rodinné komedie nabízejí zábavu pro celou rodinu. Nebudou se nudit rodiče, ani děti. Tohle je patnáct n...

LGBT filmy se věnují stejnopohlavním párům, milostné zápletce, ale také sebepoznávání a pokřiveným společenským koncenvím.

TOP 7 LGBT Filmů

Pokud jste unavení z klasických romantických komedií, filmy s lgbt tematikou by pro vás mohla být příj...