Obyčejné potraviny, které vás mohou kvalitně zfetovat nebo vám přivodit halucinace

Chcete se levně a studentsky sjet? Tak se podívejte do své spíže.

Všichní asi víme, že český kokain je drahý a nekvalitní, pervitin berou jen lidé, kteří nestojí o to, aby ještě někdy v životě odváděli daně a pravá ayuhasca je jen pro zazobané ezo snoby. Existují ovšem low costová řešení, co nám mohou přivodit halucinace? Ale ano, podívejte se mezi potraviny do ledničky. Jen jimi na párty asi nikoho zrovna dvakrát neohromíte.

Šlehačka

Ne, nemusíte si jít kupovat do Billy vysokoprocentní smetanu. Stačí, když sáhnete ve dveřích ledničky po šlehačce ve spreji. Tato nádoba je naplněna malou bombičkou rajského plynu, který se ve zdravotnictví používá na navození dobré nálady a ve vyšších dávkách vám způsobí euforickou hysterii. Pokud se vám podaří dostat do svého těla trochu této látky na čtyři vdechy, tak můžete zažít až tři minuty extatických pocitů. Ale pozor – stejně jako všechny ostatní těkavé látky, tak i rajský plyn způsobuje lehký útlum dechu a srdeční činnosti.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek není jen koření, které vaše babička dává do brokolice nebo vánočky. Obsahuje v sobě látku myristicin, který může ve velké koncentraci výrazně ovlivnit vaši mysl. Někteří uživatelé srovnávají jeho účinek s LSD, kdy dozvuky z tohoto tripu můžete cítit až dva dny. Malcolm X sám říkal, že tuto látku bral ve vězení jako jedinou legální možnost, jak na chvíli uniknout realitě. Nutno podotknout, že intoxikace může skončit i dost nepříjemným pobytem v nemocnici. Muškátový oříšek dokáže nadělat ve vašem těle tak velkou paseku, že se dříve používal k samovolným potratům.

Chilli

Fanoušci Simpsonů si možná vzpomenou na epizodu, ve které si Homer dal jednu masivní chilli papričku, po které se mu zjevil kojot a mluvil na něj hlasem Johnyho Cashe. A tato vize nebyla daleko od reality. Samotné chilli sice neobsahuje  psychoaktivní látky, ale dokáže tělo uvést do takového stresu z kombinace paniky, bolesti a endorfinů, že profesionální testeři halucinace doopravdy zažili. Než to ale začnete zkoušet, tak nezapomeňte, že pár minut takového potěšení v sobě skýtá daň v podobě dušení, průjmu, pocení, zvracení a celodenního pocitu sebelítosti.

Žitný chleba

Krom toho, že žitný chleba je manou každého správného výživového fašisty, tak v sobě skrývá i drobné LSD tajemství. Tvoří se na něm totiž specifický druh halucinogenní plísně, ze které bylo kdysi v laboratořích syntetizováno první LSD. Tato plíseň má natolik mocné účinky, že při rozšíření nákazy v sýpce plné žita mohla kdysi otrávit i celou vesnici. Historici uvádí, že je tedy docela možné, že takový obyčejný halucinogenní žitný chleba mohl třeba i za celospolečenské paranoidní faily jako salemské procesy. Ono totiž není ani tak těžké věřit, že vaše sestra je čarodějnice, když je celé město na solidním tripu. Nicméně než si doma začnete pěstovat něco nechutného na chlebu,tak bychom chtěli jen připomenout, že vedlejšími příznaky je velice těžká migréna a břichobol. Tak to zvažte.

Mák

Morfin a heroin jsou látky, které se syntetizují z vašeho oblíbeného houskového sypání. Máku. A už mythbusteři dokázali, že pokud takových bagelů sníte hodně, tak taky nemusíte nutně projít drogovým testem. Nicméně účinnost máku je variabilní. Nejvíce morfinu v sobě prý obsahuje španělský mák (0,025%) a když provedete trochu matematiky, tak vám dojde, že budete potřebovat až 40 g této látky, abyste docílili účinku 10 mg morfinu. Což je nejmenší koncentrace, v které ten účinek maličko zaznamenáte.

Ryby

Pokud vám číšník donese na talíř mořskou tresku sarpa salpa, tak možná zpozorněte. Této potvůrce se nepřezdívá „dream fish“ jen tak pro nic za nic. Ačkoliv vědci stále neodhalili  v rybách účinnou látku, která působí na lidi psychoaktivně, tak mnozí jedinci stále deklarují, že po konzumaci této ryby měli vizuální, sluchové i hmatové halucinace.

Kafe

Ano, kafe je nejrozšířenější a nejtolerovanější droga, ale o halucinacích z kávy jste možná asi neslyšeli. To proto, že se k nim dopracují jen ti nejzkušenější pijani, co to denně vytáhnou na více než deset megasilných káv. Normální uživatelé dříve zemřou na kardio příhodu, pozvrací se nebo se sbalí do třesoucícho se klubíčka, ve kterém si budou cumlat palec a střídavě se pokakávat a slinit. Toto je vážně jenom pro otrlé.

 

Tohle téma je trochu na hrance, ale kdo z nás už něco podobného někdy nezkoušel. Poněkud zdravějšími řešeními mohou být bylinky z jiného soudku. Třeba nootropika nebo CBD oleje. Máme ale i zajímavé články jako je  Alkohol nebo tráva kde se dovíte, že vědci konečně přišli na to, co je pro náš mozek škodlivější. Případně může zaujmout článek o látkách podporujících činnost mozku nebo 7 důvodů proč vyzkoušet guaranu

Podobné články