Opalování nahoře bez

Tři nejlepší pláže v Praze a okolí na opalování bez plavek.

Díky jistému puncu zakázanosti je nahaté opalování vítaným zpestřením mnohdy nekonečného ležení na pláži. Po překonání prvotního studu si dost možná slunění „na Adama“ zamilujete, přeci jen vás neškrtí titěrné plavky, a vracíte se domů bez vypálených bílých míst na těle. Na jakých plážích ale můžete beze studu odhodit svršky? Podívejte se s námi na tři nejvyhlášenější nudapláže v Praze a okolí!

1) Jezero Lhota

Pískovcové jezero nedaleko Staré Boleslavi, kde se díky dlouhé, písečné pláži a přilehlému lesíku cítíte komfortně ať už v plavkách, nebo bez nich. Lhota je dobře dostupná z Prahy, a vzhledem k vysoké návštěvnosti je velice oblíbená. Na nudapláži najdete i vlastní WC a stánky s občerstvením. Není to ale tudíž nic pro stydlíny – v sezoně tu denně potkáte až pět set naháčů. A na serveru naturista.cz si milovníci nahatého opalování stěžují na oblečené návštěvníky, kteří se přišli pouze pokochat, a fotografy. Shrneme to tedy, Lhota je vhodná spíš pro ostřílené nudisty, než pro stydlivé začátečníky.

2) Hostivařská přehrada

Nejstarší, a nudisty hojně navštěvovaná pláž se nachází v Praze, na Hostivařské přehradě. Nudapláž je označena cedulí, má vlastní vchod a od textilní pláže je oddělena lesíkem, takže se jako nováčci nemusíte zbytečně stydět. Pláž je sice v letních měsících oblíbená, možná hlavně díky nudistickému WC, sprchám a občerstvení, a tudíž tam najdete možná více naháčů, než by se vám líbilo, na druhou stranu je ale anonymita velké pláže dokonalá pro první koketování s nudismem.

3) Džbán

V blízkosti lesoparku Divoká Šárka je vodní nádrž Džbán. Po obou jejích stranách se nachází oficiální, travnaté nudapláže. Kromě neplaceného parkoviště a dobré dostupnosti MHD vás potěší i samostatné nudistické občerstvení nebo sprchy. Jen na WC si budete muset obléct plavky. Najdete zde asi nejmíň naháčů ze zmiňovaných lokalit, a cesta na textilní pláž vede obloukem tak, aby se předešlo zvídavým pohledům.

Ať už jste ostřílený nudista, nebo se k prvnímu oficiálnímu opalování „nahoře bez“ teprve odhodláváte, určitě navštivte jednu ze zmiňovaných pláží. Odnesete si minimálně zakázaný, a lehce perverzní zážitek, o kterém budete s ruměncem ve tvářích moci vyprávět jako o aktu statečnosti. 

 

Foto: Flickr.com/Down Under Photography

Podobné články