Otázky na muže: Co považujete za ženské „signály zájmu“?

Po iniciativě mužů ze Student Boye přišla na řadu zvědavost redaktorek Student Girl. Nás tentokrát zajímalo, jak muži vyhodnocují naše signály zájmu!

Záhada mužských srdcí

Jistě se, milé dámy, můžeme pro začátek shodnout na tom, že bez mužů to sice nejde, ale s nimi občas taky ne. Dokážou být milí, pozorní a láskyplní, umí nastavit svá široká ramena právě v ten správný moment, a zvládnou se dokonce i snažit (když jim o něco jde, samozřejmě). (Nejen) k naší smůle ale zůstávají některé mužské myšlenkové pochody a činy nepochopeny, nerozluštěny… Dostávají nálepku „nekompatibilní“ s naším, tedy tím ženským vesmírem. A není to škoda, když nám odpovědi na naše zvídavé a udivené otázky můžou dát ti nejpovolanější z nejpovolanějších?

Student Boy + Student Girl 

Celá redakce Student Girl se rozhodla s nadšením přistoupit na nabídku spolupráce s mužským osazenstvem sekce Student Boy. Princip spolupráce? Upřímnost za upřímnost. Neúprosná realita za ještě neúprosnější realitu. Žádné okolky, žádné vytáčky, žádné zaobalování. Doufáme, že se nám touto spoluprací podaří přispět k nastolení větší mužsko-ženské rovnováhy a že vám pomůžeme vrhnout kus světla na leckdy potemnělá a dosud neprobádaná zákoutí mužských duší. Co každých čtrnáct dní vám nabídneme odpovědi na zásadní otázky, které nás na pánech tvorstva zajímají, a to tak, jak nám je sami pánové naservírují. Žádnou milosrdnost nečekejte.

Začínáme!

A nač se zdržovat? Začneme rovnou hned. Minulý týden jste si mohli přečíst o naší osvětě pro pány ohledně toho, jak vypadají typicky dámské jízdy. Teď dostane prostor naše zvědavost. Shodly jsme se na tom, že bychom se rády dozvěděly, jaké ženské signály považujete za takzvaně zájmové. Jaké signály z naší strany vyhodnocuje váš mozek jako nahozené udičky, to jest jako projev zájmu „o něco víc“? Jaké verbální či neverbální náznaky to jsou? Stačí vám vstřícný úsměv? Laskavé slovo? Milé gesto? Rozhovor s upřímným zájmem o vaši osobu? Nebo je to snad nějaký druh kontaktu (fyzického)…? Více světla do této oblasti, prosím!

Martin Suriak, redaktor SB

Martin.Já jsem z povahy natvrdlej na ženský signály, žena mě musí většinou pořádně klobnout. Letmý, jakoby náhodný dotek na mě vždycky zabere, takový signál přehlédne jen málokdo. Podle situace stačí i laškovný úsměv, ale někdy je těžké vyhodnotit, jestli se nejedná jen o zdvořilost družné osoby. Naopak mě odpuzuje holka, která o mě jeví zájem takový, že se na mě lepí a snaží se vést konverzaci za každou cenu. Mám potom dojem, že jde o pouhou koketu.

Vladimír Meduna, redaktor SB

Vláďa.V téhle věci jsem bohužel celkem paranoidní, náznaky vidím i tam, kde nejsou. I když – říkám bohužel, ale někdy je to celkem příjemné. (smích) Potenciálních náznaků zájmu pro mě existuje spousta. Starý dobrý eye contact, úsměv, když už se s ní dám do řeči, tak třeba takové ty „náhodné“, letmé dotyky třeba na rukách, opatrné narážky na přítelkyni (nemám, dámy, nemám!). (smích) Jo a taky to, že se směje mým vtipům, přestože mám pocit, že jsem právě plácnul největší blbost na světě. Nicméně, jak jsem již naznačil, náznak občas vidím pouze já, odesílatelka nikoliv. „Náhodný“ dotek není „náhodný“, ale opravdu pouze náhodný. Z pohledu do očí se vyklube posměšný pohled na nějaký sajrajt ve vousech. Takže sečteno a podtrženo: existují postřehnutelné náznaky zájmu? Samozřejmě! Existují stoprocentní náznaky zájmu? Ne, pokud nepřistoupím k superbaličskému „Mrkni, jestli mě chceš.“

Michal Bureš, redaktor SB

Michal.Za „nahozenou udičku“, jak to kolegyňky mile nazývají, považuji toto chování: když holka nápadně pokukuje po mládenci, vyhne se očnímu kontaktu a pak zase pokračuje v pokukování. Když se ve skupině přátel směje jako jediná všemu, co kluk řekne, i těm nejapným vtipům, kdy ostatní kroutí hlavou. Když se zeptá, co mám v plánu na večer, a když jí na klukovi pořád něco zajímá a vyptává se. Ale to, co jsem uvedl, nejsou „indikátory zájmu“, které by platily u všech holek. Záleží na jejich povaze. některé tím nemyslí zhola nic, prostě se tak chovají přirozeně. Takže jediným zaručeným ukazatelem toho, že po vás jede, je, když ji ráno objevíte ve vaší posteli.

Ondra Šulík, redaktor SB

Ondra.Signál plný náklonnosti jsem od ženy zpozoroval jen jednou. Velmi krásná dívka v autobuse na mě mohla oči nechat, stále se za mnou otáčela, usmívala se, byla prostě jasná. Škoda, že mi to došlo až další den v podvečer. A já ji už nikdy neviděl. Od té doby se na mě žádná žena ani neusmála, natož aby nějak vehementněji signalizovala svůj zájem nějakým kopulačním tancem. Ta svině z autobusu o mě určitě rozšířila, že se mi líbí muži… Což není pravda. Nijak zvlášť.

Štěpán Touma, redaktor SB

Štěpán.My muži jakožto páni tvorstva máme vyvinut neomylný lovecký instinkt. Proto nám stačí i nepatrný náznak a větříme šanci. Jako spolehlivá vábnička už od pradávna funguje obyčejný, upřímný úsměv. V dnešní době, kdy na sebe lidé na ulici koukají jako na potenciální vrahy, je to věc vcelku nedostatková, ale velmi užitečná. Jak říká Ted Mosby v sitcomu How I Met Your Mother: ,,Já signál zaručeně poznám. Většinou…“. Takže dámy, stačí nasadit milý, nefalšovaný úsměv a my chlapi hned víme, na čem jsme.

Milan Svašek, editor SB

Milan.Skutečnost, že právě ženy zajímá, jak zaujmout muže, hodně vypovídá o změně doby. V dřívějších dobách se muži mohli přetrhnout, aby získali tu největší krásku. Ale v dnešní době si každá žena může dovolit nespočet zkrášlovacích metod. Ačkoliv pro vztah převáží spíš psychologický profil dané vyvolené, na první dojem dá muž jen a pouze na vzhled a v okamžiku, kdy počet krásných žen narůstá, klesá mužská touha dobývat a dvořit se. Do toho vstupuje faktor „zlatokopka“, kdy se muž bojí oslovit dívku z obavy, že právě dotyčná mu dá košem ve chvíli, kdy se nepochlubí novým iPhonem. Abych neodbíhal od otázky, muži teoreticky berou jako signál vesměs cokoliv, ale už méně vyvíjí vlastní iniciativu, a hlavně už tak vytrvale nebojují. Tedy bych ženám radil přebrat ještě více iniciativu a tlačit na pilu. Způsob balení nechám zcela na vás.

Foto: deviantart.com

Podobné články