Otázky na muže: Přátelství mezi mužem a ženou

Tentokrát jsme vybraly trošku otřepané téma, ale i tak k tomu měli pánové ze Student Boye co říct. Posuďte sami!

Milí pánové, tentokrát bychom rádi znali váš světonázor na lehce kontroverzní téma – přátelství mezi mužem a ženou. A když říkáme přátelství, myslíme tím opravdu jen přátelství v tom nejčistším a nejnevinnějším slova smyslu (žádné výhody!). Existuje, nebo je to jen mýtus? Byli byste schopni přátelit se zcela nezištně a bez postranních úmyslů s nějakou ženou pouze na základě toho, že si rozumíte a máte podobné názory? Myslíte, že je možné takové přátelství dlouhodobě (ne-li trvale) udržovat, aniž by se u jednoho z přátel věci jaksi nezačaly ubírat jiným směrem? Jaký názor máte na vztahy, které se rodí právě z dlouholetých přátelství? Máte sami nějaké kamarádky?

Milan Svašek, editor SB

Milan.Jsem názoru, že pouhé přátelství mezi ženou a mužem fungovat nemůže. Žena dřív nebo později toho chlapa stejně svede a ještě bude tvrdit opak. Jediný náznak kamarádského soužití mezi dvěma heterosexuály rozdílného pohlaví může existovat pouze za předpokladu, že daný muž kamarádí se ženou, která je zároveň kamarádkou jeho přítelkyně, ke všemu lepší kamarádka než jeho. I přesto by měly být ženy na pozoru, protože z neznámého důvodu roste atraktivita zadaného muže, a potom kamarádka nekamarádka…

Štěpán Touma, redaktor SB

Štěpán.Jak praví starý, třeskutě vtipný fórek: „Kamarádka, to je ženská, která má něco, co způsobuje, že se s ní nechceš vyspat.“. Jasně, jasně, je to chlapsky nabubřelé, hnusné, lživé… No, lživé. Určitou dávku pravdy to obsahuje. Nepřijde mi úplně běžné, aby nějaký chlap měl ženskou jako nejlepšího kamaráda, se kterou chodí každý den na pivo, aniž by za tím nebyly nějaké ty postranní úmysly. Ale přátelství mezi mužem a ženou, kteří si dobře rozumí, je prostě normální. I když důležitým faktorem asi vždycky je a bude míra pohlednosti a zadanosti daného objektu kamarádství.

Michal Bureš, redaktor SB

Michal.Podle mě čistý přátelský vztah muže a ženy bez postranních úmyslů zase tak velký mýtus není. Určitě se svou mytologickou velikostí nevyrovná jednorožci ani yettimu. Popravdě, alespoň co se mě týče, vídám to celkem běžně jako častou podobu vztahu mezi dvěma lidmi opačného pohlaví. Je to možná kruté, ale opravdu nefalšované kamarádství může vzniknout zřejmě jen tam, kde nás protějšek nijak sexuálně nepřitahuje. To považuji vedle osobnostních sympatií a stejně naladěného ducha za podstatný předpoklad kamarádství lidí opačného pohlaví v té nejnevinnější podobě. A co se délky tohoto vztahu týče, myslím, že pokud splňuje tři uvedená kritéria, tak může vydržet klidně celý život v nezměněné podobě. V té krásné, čisté, upřímné podobě.

Martin Suriak, redaktor SB

Martin.Mám pár kamarádek a náš vztah je v pořádku, není to mýtus, ale tenká červená linie podle mě. Je snadné si k tomu druhému vytvořit pouto těsnější, ale ona to nemusí opětovat, stejně tak ona si může vytvořit nějaké pouto.

 

 

Láďa Meduna, redaktor SB

Láďa.Přátelství mezi mužem a ženou rozhodně fungovat může. Sám jsem měl v minulosti nejméně dvě velice dobré kamarádky, kde žádné výhody absolutně nepřicházely v úvahu. S oběma jsem se od té doby trochu odcizil, šlo ale o okolnosti, rozhodně ne o princip, a i když už bych jim asi neřekl tolik, co dříve, vždy je rád vidím a vždy si s nimi mám co říct. S jinou kamarádkou jsem si nedávno zašel na kafe (ahoj Zuzko) a samotného mě překvapilo, jak skvěle a otevřeně jsem si s ní popovídal, jak snadno se mluvilo i o takových věcech, které jsem si do teď nechával pro sebe, tudíž je neznali a neznají ani parťáci původem z Marsu. O Venušankách se s Venušankou prostě kecá líp (pokud je osobně nezná) a myslím, že v tomhle ohledu byl večer dost symbiotický. Takže ano, jing a jang fungují i takhle a osobně to považuju i za žádoucí.

Ondra Šulík, redaktor SB

Ondra.Jediná moje kamarádka, na kterou jsem nikdy nepomyslel nějak víc, se jmenuje Růžena. Má chlupatý nohy, táhne jí z huby a žere jako prase. A je to jezevčík. A na moje lidské kamarádky už dlouho nemyslím jako objekty touhy, protože většinou mají takovej humanoidní vřed, se kterým jsou ve vztahu na Facebooku. A ty nezadané exempláře kamarádek hrozně kouří a pijí a říkají, že všichni chlapi jsou na hovno, plivají na zem a poslouchají Pink. Kdo by se potom na nějakou takovou podíval s vřelým citem? Já teda ne. Ani za pytel burských oříšků.

 

Jak jste na tom vy? Souhlasíte s pány, jste s nimi zajedno? Nebo na to máte jiný názor? Neváhejte a dejte nám vědět pod článek nebo na náš Facebook!

 

Foto: deviantart.com

Podobné články