Pět důvodů, proč jít do kavárny

Nemáte co dělat, ale nechcete jít nakupovat nebo si sednout do hospody? Co byste řekli na posezení v kavárně? Síť městských kaváren se stále rozrůstá, tak máte z čeho vybírat.

Nudíte se? Jděte do kavárny. Chcete si povídat s přáteli? Jděte do kavárny. Máte pracovní schůzku? Jděte do kavárny. Potřebujete se učit do školy? Jděte do kavárny. Nebo si chcete jen vychutnat kvalitní kávu? Jděte do kavárny.

V dnešní době se do kaváren nechodí jen na kávu nebo čaj, jak tomu bylo v minulosti. Lidé si našli mnoho jiných důvodů, proč jít právě do kavárny.

Klavírní večery v kavárně.

Za zábavou

Do kaváren chodí hodně lidí, kteří nechtějí sedět doma, koukat se na televizi nebo uklízet. Tam si můžete číst noviny, surfovat na internetu nebo si vychutnat kulturu, kterou některé kavárny poskytují. Příkladem je velmi oblíbená kavárna Evžen v Opavě. Ta nabízí hudební večery, autorská čtení a další. Konkrétně Básnické hlasy, které jsou pořádány pravidelně. Samozřejmě je podobných kaváren mnoho. Velmi hezké prostředí vám nabízí i kavárna Daniel v Ostravě, kde si občas můžete poslechnout živě hru na klavír. Navštívit můžeme i prostředí kavárny Garden café Taussig v Praze nebo Zastávku v Brně. Taky si ale možná říkáte, proč byste měli někam chodit, když si kávu můžete udělat doma a pustit si k tomu hudbu, ale jsou mezi vámi i takoví, kteří takové kulturní vyžití mají rádi a obětují své pohodlí.

S přáteli můžete prosedět hodiny a hodiny kdekoliv. No ne?

Za přáteli

Setkání s přáteli u kávy nebo čaje a navíc v příjemném prostředí, proč ne? Můžete si povídat, jak jen dlouho chcete. Lepší než v baru, na koncertě nebo v hlučné hospodě, kde se ani neuslyšíte. I když se vídáte ve škole, v práci nebo jinde, posezení v pěkné kavárně je vždy příjemné. A když pozvete svou drahou polovičku i na rande a objednáte jí něco dobrého, určitě ji potěšíte! Vybírat můžete z různých dortíků a zákusků.

Dortíky a poháry? V kavárnách je najdete vždycky!

Za prací

Pokud potřebujete v rámci brigády nebo práce probrat se svými kolegy nějaké důležité věci, kavárna je dobrým místem. Není to výstřední volba a neupozorňujete na sebe. Když nemáte jinou možnost, protože vaše zaměstnání neposkytuje prostory k takovým schůzkám, nic jiného vám ani nezbývá. A i kdyby- prostředí kavárny je mnohem příjemnější než formální prostředí v zaměstnání, nikdo vás nesleduje, jak se vyjadřujete, jak se chováte a jak pracujete. Nemyslíte?

Studenti a kavárny. Slova, která k sobě tak nějak patří.

Za studiem

Hodně studentů se záměrně schází v kavárnách. Ať už jen tak, aby si odpočinuli u skleničky vína nebo aby se poradili ohledně studia. Takovým příkladem je už zmíněná kavárna Evžen, kde studenti Slezské univerzity tráví hodně času. Jak mezi přednáškami, tak i proto, že se společně učí. V kavárnách jsou pořádány i různé přednášky.

Máte rádi kávu? Pak vás její vůně nenechá chladným...

Za kvalitní kávou

A nakonec je tady možnost trávení času v kavárnách jako labužník. V tomto případě si studenti chodí vychutnat kávu, zkouší nové a nové typy. U těchto lidí se dá i předpokládat, že mají doma police plné nejrůznějších káv. Od klasické zrnkové až po ty s příchutí. Kvalitní kávu vyhledávají i degustátoři. Ti ochutnávají kávy a pak je hodnotí z hlediska vzhledu, chutě a vůně. Nebrali byste takovou práci? My teda ano!

Foto: sxc.hu

Zajímá vás něco na téma káva? Pak tu máme několik článků, které byste neměli přehlédnout. Co takhle: Espresso, cappuccino, caffé latte a k tomu Kávu, nebo čaj? V kavárně samozřejmě pijeme kávu, ale můžeme se tu potkat se zajímavými lidmi a nebo se může jednat o zajímavou kavárnu. A jako zajímavost na závěr se můžete něco dozvědět v textu Starbucks: Fenomén, nebo jen předražená káva?

 

Podobné články