Písničkářka Kaczi vydala album NAHÁ. Singl Dobrú noc z hor se dočkal videoklipu.

Česká písničkářka, hudební skladatelka a multiinstrumentalistka Kateřina Kouláková, známá pod uměleckým jménem Kaczi, vydala debutovou desku s názvem NAHÁ.
Písničkářka Kaczi vydala v říjnu debutovou desku NAHÁ, kterou navazuje na své EP Polonahá

Česká písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi vydala v říjnu desku NAHÁ, kterou navazuje na své debutové EP Polonahá. Deska vyšla fyzicky i digitálně 13. října 2021, o hudební produkci se postaral Lukáš Hradil. Své vizuální podoby se dočkal také singl Dobrú noc z hôr. Zpěvaččina tvorba se pohybuje na hranicí mezi folkem, popem a šansonem a láska k přírodě a životu se odráží v celém albu. Je syrové, autentické a svébytné.

Milovat je pro mě důležité, říká Kaczi

Album NAHÁ tvoří třináct srdcových písní a dva bonusy. Největší inspirací pro Kaczi je ona sama. Do své tvorby se snaží vnášet upřímost, opravdový život a bezprostřednost. „Mám odvahu být sama sebou. Přeji si, aby každý tuto odvahu našel. Radostný zevnějšek je kontrastem niterných prožitků bolesti a zranění. Texty písní v sobě nesou též poslání naděje, svým způsobem chci říct, že i bolest je součástí našeho života a je třeba si ji prožít. Láska je hlavním tématem alba a zabývají se jí téměř všechny skladby,“ okomentovala Kaczi svou desku. Lásku považuje Já sama považuju lásku za nejdůležitější součást lidského života, láska má podle ní několik podob. „Milovat je pro mě důležité,“ říká.

Inspiraci a přirozenost, kterou vkládá do své tvorby, nachází především v přírodě a jednoduchosti, lehkosti a radosti ze života, z čehož čerpá také cover CD i celý design bookletu. Deska NAHÁ nevyjadřuje fyzickou nahotu, ale především odhalení duše a niterních pocitů.

Křest debutu proběhl ve studiu S 1 Českého rozhlasu Ostrava. Zúčastnila se ho řada známých hostů, kteří jsou s albem spjatí, například Matěj Drabina, Krystian Danel, Juraj Hnilica, Matyáš Hradil, Lucie Merta Kouláková nebo Daniel Cieslar. Na slavnostní akci nechyběl ani producent Lukáš Hradil.

Kaczi, vlastním jménem Kateřina Kouláková, je česká zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka a multiinstrumentalistka. Ve své tvorbě propojuje folklórní tradice s alternativními hudebními styly. Absolvovala studium zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Odehrála mnoho koncertů po celé České republice na řadě kulturních akcí, jako například Porta, Colours of Ostrava nebo Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Na svých cestách nabrala mnoho zkušeností s buskingem, neboli pouličním uměním. Kaczi byla nominována na cenu Jantar 2018 a 2019 v kategorii Interpretka roku. Nahrála celou řadu úspěšných videoklipů, také EP Polonahá a album Nahá.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.