Pití ginu vám může zrychlit metabolismus. Takže jednu lahev, prosím

Důkaz, že gin je geniální vynález.
gin

Mnoho lidí o ginu mluví jako o chladném, osvěžujícím pohlazení na duši ve skleničce. Ale kromě toho, že gin chutná jako ráj v ústech, zdá se, že je pro vás i zdravý. Zejména pak, když držíte dietu. Podle všeho totiž zrychluje metabolismus.

Léčivé účinky ginu fungují u myší

Univerzita Sigulda v Litvě dělala studii, při které zjistili, že pití ginu zrychluje metabolismus, což znamená, že vaše tělo rychleji spaluje kalorie.

gin

Výzkum probíhal tak, že dvěma skupinám myší dávali buďto gin nebo vodu. Potom změřili to, jak jednotlivé myši spalují kalorie. Opilé myši je pak spalovaly lépe o 17 procent. Myši, kterým byla podávána voda, neměly ve spalování kalorií žádnou změnu.

Raději se nebudeme ptát, proč někoho na univerzitě v Litvě napadlo, že by byl fajn nápad dávat myším gin, ale alespoň zjistili něco pro dobro naší společnosti. Zejména té části, která gin miluje.

gin

Jak je to vůbec možné?

Všechno to má samozřejmě velmi vědecké vysvětlení. Pití ginu očividně spouští spalovací efekt, což zrychluje metabolismus v těle zhruba na hodinu po požití ginu.

Je také otázka, zda stejně efektivně bude gin při urychlování metabolismu fungovat na lidech jako na myších, ale velmi rádi a dobrovolně bychom se do takového průzkumu přihlásili!

gin

Podobné články