Prachovské skály v zimě!

Pojďme se společně podívat do Prachovských skal v zimním období!

Prachovské skály jsou přírodní rezervace, nacházející se u města Jičín. Jsou součástí chráněné krajinné oblasti Český ráj. Skály jsou častým cílem horolezců i obyčejných návštěvníků, kteří si chtějí od každodenního shonu, odpočinout v přírodě. Odhaduje se, že Prachovské skály navštíví 300 000 lidí ročně.

Výhled do krajiny.

K Prachovským skalám jsem se dostal pěšky z města Jičína, využil jsem k tomu červené turistické značení. Cesta je dlouhá 7 kilometrů a není nijak náročná ani v zimě. Pokud si přejete být bez zbytečné námahy u skal, je tu možnost využít parkoviště, které je hned před vstupem do komplexu a nebo můžete přijet hromadnou dopravou, autobusová zastávka se nachází několik desítek metrů od pokladny

Skalní útvary.

Prohlídka v zimních měsících nabízí několik krásných zážitků, které letní období nabídnout nemůže. Pro mě byl nejkrásnější zážitek to, že jsem byl v celém skalním komplexu sám, pokud tedy nepočítám jednoho pejskaře, kterého jsem zahlédl dole pod skalami. Mé uši jsou zvyklé na městský hluk, a tak zajásaly, když uslyšely stékat tající sníh a nebo zpívající ptáky.

Nekonečné schody.

Nejkrásnější byl kontrast mezi širými poli pokrytými sněhem a vysokými skalami. Pokud se do Prachovský skal vydáte, je důležitá obuv a také se teple obléknout, jelikož mezi skalami je větší zima než jinde. Čaj také neuškodí. Pohyb v prostorách skal není někdy jednoduchý, například když jdete po strmých schodištích, ale Prachovské skály v zimě jsou krásným zpěstřením, pokud například jedete z dovolené z hor nebo nevíte, co podniknout o víkendu.

Jeden z mnoha vrcholů.

 

Navštívili jste Prachovské skály i v zimě? Podělte se s námi o vaše zážitky cest na Facebooku!


Foto: Marek Obrázek, StudentPoint

Podobné články