Pražské koleje: Díl šestý – areál Hostivař

Opravené budovy tyčíčí se nad Průmyslovou. Taková je kolej Hostivař, spadající pod Karlovu Univerzitu.

Měli jsme vám tu čest již představit většinu hororových, špinavých a nezrekonstruovaných kolejí, které se v Praze dají najít. Takovou bílou vránou mezi panelákovými areály jsou koleje Hostivař. Naleznete jí kousek od Průmyslové ulice. Pojďte si s námi přečíst, proč na Hostivaři bydlet, a proč se mu raději vyhnout.

Jak už název vypovídá, kolej naleznete kousek od zastávky Praha – Hostivař. Všude je dostatek zeleně a klid, pro studenty je ale umístění spíš nevýhodou, protože každá cesta do centra se pěkně protáhne. Už jen cesta na Karlovu Univerzitu, pod kterou Hostivař spadá, není žádný med. Podle mapy budete mít problém i s běžnými věcmi, jako je třeba nákup. Na druhou stranu vám ale nepohodlí spojené s dojezdy vynahradí možnost relaxace na trávě a již zmiňovaný božský klid. Nutno podotknout, že ten ale panuje jen zvenku areálu. Zdi na kolejích jsou jako papír, a klidu nenahrává ani to, že na rozdíl od ostatních kolejí zde party do brzkých ranních hodin neprobíhají na chodbách, ale v soukromí pokojů.

I přes nedalekou Průmyslovou je v areálu klid.

Ze stavební stránky tvoří komplex kolejí šest budov, kde v pěti z nich najdete pokoje se sociálním zařízením a kuchyňkou, a v poslední pak vše společné pro patro, včetně lednic. Na druhou stranu právě v této budově se nachází pračka, sušárna, velká studovna, a několik automatů s rozmanitým výběrem jídla a teplých nápojů. Je tedy jen na vás, zdali je pro vás prioritní vlastní záchod, nebo možnost zahnání kocovinového vlčího hladu klidně i ve tři ráno. Většina obyvatel je z domovské „Karlovky“, Čechů v Hostivaři ale najdete jako šafránu. Skoro všechny pokoje jsou vyhrazené pro studenty z programu ERASMUS. Celková kapacita všech šesti budov je 573 studentů, sympatické jsou i čtyři plně bezbariérové pokoje.

Nejlevněji budete v Hostivaři bydlet za sympatických 2 700 korun v třílůžkovém pokoji se sociálním zařízením, Nejdražší jednolůžkový vytáhne z vaší peněženky 4 140.

 

Foto: wikipedia.org

Podobné články