Pražské koleje: Díl třetí – Koleje Prahy 2

Kolej Budeč a Hlávkova kolej. Dvě malé, rodinné budovy, zcela odlišné od panelákových kolejí v jiných částech Prahy.

Kolejí je v Praze spousta, a my vám v našem seriálu i nadále osvětlujeme, na kterých se bydlí bez problémů a kterým se radši obloukem vyhnout. Tentokrát jsme pro vás zmapovali koleje na Praze 2 – přesněji Hlávkovu kolej a Budeč.

První zmiňovanou Hlávkovu kolej nalezneme v samém srdci Prahy nedaleko Tančícího domu. Kapacita je 220 lůžek, tudíž se dá hovořit až o skoro rodinném prostředí. Ubytovaní jsou zde převážně studenti ČVUTu, kteří si chválí převážně dobrou dopravní dostupnost. Navíc je budova historická stavební památka, takže se sem ani nemusíte stydět někoho pozvat, jako na většinu ostatních kolejí. Pokoje jsou světlé, prostorné a s velkými okny, řešené buňkovým systémem. Nachází se zde společenská místnost, též světlá a čistá, v suterénu naleznete posilovnu. O vaše žaludky se můžete starat v kuchyňkách na každém patře, každopádně ale díky umístění koleje i v nespočtu restaurací a bister.  A ty je dobré určitě znát, protože v kuchyňkách je pouze sporák a mikrovlnná trouba. Nejlevnější pokoj zde seženete za 104 korun na noc, nejdražší pak za 132 korun.

Historická budova Hlávkovy koleje.

Kolej Budeč je kolejí Univerzity Karlovy, a patří mezi ty nejvíce žádané. Díky své kapacitě 225 lůžek je malá, rodinná, každý tam každého zná. Budova z dvacátého století postupně prochází rekonstrukcí, pokoje jsou jedno až třílůžkové, se sociálním zařízením pro celé patro, které jsou k potěšení následovníku spolku Beta z Prci, prci, prciček, společné pro obě pohlaví. V budově se nachází i tělocvična, prádelna a například i klavírní místnost. Na každém patře naleznete kuchyň se sporákem, mikrovlnou troubou a lednicí. Ta vás ale nemusí moc zajímat, protože menza je hned v přízemí budovy, a okolo koleje je spousta restaurací. V jednolůžkovém pokoji na Budči můžete bydlet za 4 770 korun za měsíc, pokud jste méně nároční, nejlevnější třílůžkový vás vyjde na 2 940 korun. V prvním kole jsou ubytováváni pouze studenti „Karlovky“, v druhém kole je poté stav doplňován z jiných vysokých škol.

Díky rodinnému prostředí se na obou kolejích nevyhnete drbům šířícím se po chodbách, a nečekejte ani žádné divoké párty. Dostatečné vyblbnutí vám ale nabízí bary, kluby a výčepy, kterých je na Praze 2 požehnaně.

 

Foto: wikipedia.org

Podobné články