Překvapení! Ženy mají stejné výmluvy jako chlapi, aby nemusely používat otravné kondomy

V tomhle nejsme zase tak rozdílní.

Muži a ženy jsou si podobnější, než si možná myslíte. Podle všeho například ženy používají naprosto stejné triky jako muži, aby se při sexu vyhnuly používání kondomů. Nikdo očividně nemá moc rád kondomy.

Také ženy různě podvádějí a sabotují

V The Journal of Sex Research vyšla nedávno studie, která zjistila, že téměř polovina z 235 žen (ve věku od 18 do 21 let) využívá svádění, klamání a sabotáže, aby nemusely mít sex s kondomem. Jak píše Newsweek:

Téměř 40 procent žen, které patří do této skupiny, zlehčovaly partnerům rizika, zatímco 33 procent žen využívaly „taktiku svádění“. To znamená muže vzrušit do takové míry, že už mu nevadí nechráněný sex. Zhruba 3 procenta žen se vyhnuly používání kondomů díky manipulaci – což je například schování kondomů.

Photo by Joshua K. Jackson on Unsplash

Pořád je to o něco méně než mužů. 80 procent mužů někdy použilo jednu z těchto taktik, aby nemuseli mít sex s kondomem, což zjistila studie z roku 2014. Jak se ovšem zdá, rozhodně neplatí to, co si všichni mysleli – že muži kondomy nechtějí používat a ženy, které mohou otěhotnět, jsou velkými propagátory chráněného sexu. Kdepak. Také jim ta gumová věc dost vadí.

Ženám vadí naprosto stejné věci co mužům

Podle profesorky Jenny Higgins, která vyučuje gender studies na University of Wisconsin a dělala průzkum mezi 3210 studentkami, se zjistilo, že ženám na kondomech vadí vlastně totéž co mužům – snižují vzrušení, pocity, nemají rády materiál.

Photo by Mickael Gresset on Unsplash

Studie pak zachází do dalších detailů, ze kterých se dozvídáme poměrně logické věci – například to, že čím opilejší jsou ženy, tím je větší pravděpodobnost, že budou chtít mít sex bez kondomu. Obě pohlaví také nechtějí kondom v momentě, kdy mají mít sex s osobou, kterou považují za velmi sexy a atraktivní. Mozek funguje tak, že si říká, že když je někdo příliš atraktivní, nemůže mít přeci žádné nemoci. Nelogické, ale takhle holt člověk funguje.

Podobné články