Příběhy módních velikánů – Carolina Herrera

Carolina Herrera je dalším návrhařem ze seriálu Příběhy módních velikánů.

Carolina Herrera, vlastním jménem María Carolina Josefina Pacanins y Niño, se narodila v roce 1939 v Caracasu ve Venezuele. Poprvé se vdala v roce 1957 a rozvedla se v roce 1964. Z tohoto manželství má 2 dcery. Podruhé se vdala v roce 1968 za Reinalda Herrera Guevara,  se kterým je i nyní a mají spolu také 2 dcery. Co myslíte, budou mít její dcery také takový cit pro krásu a módu? Její manžel je v současné době editorem časopisu Vanity Fair.

Této módní návrhařce se v roce 1980 vyplnil jeden z jejich snů – založila svůj luxusní obchod Carolina Herrera New York. V roce 1981 se jí i nadále dařilo – vyšla první vůně nesoucí její jméno. Od té doby už její impérium pouze rostlo. V současné době navrhuje věci jak pro ženy, tak pro muže. Nejenom oblečení, ale i parfémy a doplňky.

Za své dílo dostala již řadu ocenění – např.od španělského krále Juana Carlose I. či zlatou medaili ze Španělského institutu královny Sofie. Je také velvyslankyní dobré vůle IIMSAM. V roce 2004 byla jmenována nejlepší světovou designerkou ženského oblečení.

Ačkoliv je sama španělsky mluvící Venezuelanka, v roce 2009 přijala americké občanství.

Zajímavostí je, že navrhla svatební šatu pro Bellu Swan ve filmu Twilight.

Pokud byste si chtěli koupit něco od této návrhařky, máte na výběr z butiků v New Yorku, Dallasu, Los Angeles, Bal Harbor, Las Vegas či Caracas. Carolina Herrera také spustila lifestylovou síť CH Carolina Herrera, kterou můžete najít v Las Vegas, New Yorku, Texasu či na Floridě. Jak vidíme, pro nás je všechno trochu z ruky.

Návrhy této módní návrhařky jsou opravdu jedinečné a velmi ženské, voňavky velmi specifické. Je to jedna z nemnoha žen, která doopravdy uspěla ve světě módních návrhařů.

Co na ni říkáte vy? Podělte se s námi o své názory na facebooku!

V příštím díle Příběhy módních velikánů se můžete těšit na světoznámého Giorgia Armani! Nenechte si to ujít.

 

Foto: visionaryartistrymag.com , cybelesays.com , carolinaherrera-handbags.com, minixxl.blog.cz

Podobné články