Principy Feng-šuej: Pozvěte si domů harmonii!

Každý prostor v našem životě nás ovlivňuje. Ať se nám to líbí nebo ne. Podívejte se, jaké žijete životy tím, že si vezmete na mušku své byty!

Rozmístění pokojů, rozmístění nábytku, barvy kolem nás i to, na jakých místech věci leží. To vše hraje svou roli! Nevěříte? Stalo se vám někdy, že jste přišli do místnosti, kde jste se cítili bezdůvodně podráždění nebo šla vaše nálada rychle dolů? Cítili jste, že v téhle místnosti se nenaučíte ani ň? Nebo jste naopak přišli k někomu na návštěvu a ne a ne se zvednout a odejít?

Každý z nás to už někdy zažil. Některá místa mají prostě atmosféru, dobrou energii, svoje genius loci. Čím to vlastně je? Podle prastarého čínského učení Feng-šuej proudí každým místem energie chi, která ho vyživuje. Osvojte si základní pravidla tohoto učení a uvidíte zázračné změny ve vašem životě!

Pokoj v domě, pokoj v duši.

Začínáme s Feng-šuej

Zásada číslo 1: Ukliďte si

A to nejen kolem sebe, ale i ve skříních, v ledničce, v počítači a mobilním telefonu, v dokumentech, dopisech apod. Zbavte se hlavně všeho, na čem ulpěla negativní energie – např. e-mailů od obtížných lidí a organizací.

Zatočíte-li s nepořádkem, s nepotřebnými věcmi a předměty, které vám připomínají události, na které byste raději zapomněli, bude se vám lépe dýchat v prostoru i v životě.

Zásada číslo 2: Pročistěte energii

Pokud chcete mít byt oproštěný od negací, nepůjde to bez soli! I v tomto případě platí, že sůl je nad zlato cennější. Jako houba do sebe vsákne veškeré stopy po hádkách, slzách a bolesti, a tím prostor čistí. Potřebuje přesně tohle váš pokoj nebo celý byt? Honem pro sůl! Umístěte 1 kg do každého rohu pokoje a nechte působit jeden týden. Důležité je nasypat sůl do jednorázových misek nebo krabic, které pak vyhodíte. Čištění solí stačí provádět jednou za čas, například se změnou ročního období.

Připraveni na zázraky?

Vypořádali jste se s nepořádkem, negativní energií a zbytečnými krámy? A co dál? Zaměřte se na svůj prostor a zkuste ho vnímat, jako by to byl váš život. Cítíte se příjemně? Nebo je tu něco, co ve svém životě nechcete?

Zásada číslo 3: Přestavujte podle sektorů

Půdorys každé místnosti se dá rozdělit do devíti sektorů. Říká se tomu schéma PAKUA. Stoupněte si zády ke vstupním dveřím do místnosti  a promítněte si následující obrázek:

BOHATSTVÍ, PENÍZE

CÍLE, SLÁVA, UZNÁNÍ

PARTNERSKÉ VZTAHY, MANŽELSTVÍ

RODIČE, MINULOST

RODINNÉ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ

DĚTI, BUDOUCNOST

VĚDĚNÍ, MOUDROST

KARIÉRA, ZAČÁTEK

NÁPOMOCNÍ PŘÁTELÉ

 

 

 

 

 

 

Vezměte si svůj pokoj. Zamyslete se nad tím, co do svého života chcete vnést a jak to koresponduje s rozložením věcí ve vašem pokoji. Máte například v sektoru „kariéra“ zvadlé kytky? Tady vám pšenka nepokvete! 

Máte v sektoru bohatství postel? Pokud nejste gigolo nebo ehm … placená společnice, raději ji přestěhujte do sektoru „partnerské vztahy“. Zřejmě už vám svitlo, o čem rozdělení na sektory je. Zapojte svoji intuici a přemýšlejte, jak rozmístit nábytek v pokoji tak, aby patřil do správného sektoru. Tím podpoříte danou oblast vašeho života.

Tady je několik tipů:

  • k podpoře hojnosti nebo rozvoji nějakého sektoru využijte barvy, obrazy nebo různé dekorace
  • střed nechte volný, aby v něm mohla proudit energie
  • v sektoru „minulost“ je vhodné umístit staré fotky a cokoliv, co ve vás vyvolává dobré vzpomínky
  • pro nakopnutí kariéry si dejte do sektoru „kariéra“ obraz vody (vodopád, řeka aj.)
  • do sektoru „bohatství“ umístěte pokladničku, šperky nebo bohatě kvetoucí rostlinu
  • suché květiny jsou vždycky špatně – vyhoďte je z jakéhokoliv sektoru!

Díky Feng-šuej budete mít harmonický domov.

Pokud patříte k aktivním a činorodým lidem – jste ve výhodě! Můžete hned začít čistit, uklízet, malovat, vyhazovat věci a přemisťovat nábytek. Možná už teď se u vás doma začíná blýskat na lepší časy, když jste se konečně zbavili těch děsivě pokroucených keramických stvoření z police v sektoru „vzdělání“!

 

Pochlubte se, jaké kuriozity jste našli v různých sektorech u vás doma! Co vás brzdilo, a co vás naopak posouvá? Napište nám do diskuse pod článkem nebo na náš Facebook!


Foto: freeimages.com, flickr.com

Podobné články