4 důvody proč vyjet na Erasmus a neodkládat to

Erasmus. Alfa a omega studentského sociálního života. Přinášíme vám pár důvodů, proč na této několik měsíců trvající párty nesmíte chybět.
erasmus

Jet na Erasmus je takové živé satanské tango. Ta možnost svádí a láká, ale jde ruku v ruce se spoustou komplikací a vnitřních nejistot z osamělého pobytu v cizině. Většina lidí tak váhá a čas jim tiká rychleji než biologické hodiny. Takže je třeba přestat to odkládat, nadechnout se a skočit do toho po hlavě. Pokud si stále nejste jistí, tak bychom tu pár důvodů pro vás měli.

Budete na to brzy už moc staří

Ok, my víme, že se vám lifestylové časopisy snaží vnutit lži typu, že nejste nikdy staří na nic, ale…ono to tak úplně není pravda. Pokud chronicky prodlužujete studium a na Erasmus jedete až po 25, tak se vám taky klidně může stát, že vejdete na rozjuchanou párty kampusu a místo cinkání skleniček všichni ztichnou, kulička z beerpongu se zakutálí do kouta, uslyšíte pokašlávání, trapné šoupání nohama a nakonec se vás někdo opatrně zeptá, jestli jste tu kvůli tomu, že ruší příliš noční klid.

Kdy vám někdo dal naposledy peníze na to, abyste někam jeli?

A ne, nepočítá se ta stovka, kterou vám dala ve dvanácti babička do kapsy, abyste dojeli do sousedního Veselí nad Moravou na posvícení, páč tam budou mechanické labutě a řetízkáč. Na Erasmu je prostě fajn, že většinu z té všeobjímající krásy máte zadarmo. A to se vám už v životě mockrát nestane.

Kontakty po celém světě

Sice to zní jako stará omletá písnička, ale je to tak. Pokud neplánujete jet na Erasmus do Bratislavy, tak platí, že nikde nezískáte tolik kontaktů na budoucí couchsurfing po celém světě jako v tomto výměnném programu. A až příští léto vyrazíte stopem po Evropě, tak budete mít aspoň kde hlavu složit. Protože nic nepotěší tvého kamaráda Ištvána víc než to, když u něj na jeho budapešťském gauči v kuchyni zaparkuješ svůj zadek, stejně jako nic tak nevykouzlí konsternovaný úsměv u tvého kamaráda Luíse jako to, když mu neohlášeně vyjíš ledničku v Extramaduře. A když říkáme couchsurfing, tak tím samozřejmě myslíme toto.

Možnost začít někde s čistým štítem

Ne nadarmo se říká, že co stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Ta věta je natolik univerzální, že do ní můžete dosadit klidně i ten váš budoucí Aarhus, Utrecht nebo Dublin a bude pořád platit. Spousta lidí sice tvrdí, že na Erasmus se vyplatí jet i kvůli hloupostem jako „zlepšení si druhého jazyka“ nebo „studium“, ale nic na tom není tak lákavé jako to, že si člověk může odpočinout sám od sebe a zkusit si v naprosto neznámém prostředí být někým jiným. Což už nechám na vaší kreativitě. On tento mentální cosplay se beztak vždycky změní v hru na věčně opilé party animal.


Víte jak napsat motivační dopis na Erasmus a zda může vztah vydržet na dálku – třeba právě při Erasmu? Každý rok se konají dny Erasmu (Erasmus Days) po celé Evropě, co se na nich děje se dočtete v našem článku. A co Erasmus v době covidové.

Podobné články