Proč mají neempatičtí lidé jednodušší život?

Patříte mezi ty, kteří osůbky vyznačující se touto vlastností nemají zrovna v lásce a domníváte se, že na neempatickém chování nemůže být jediné pozitivum? Bohužel vám musím zklamat. Je! A je jich hned několik!

Nestarají se, co si o nich ostatní myslí

V tomto ohledu mají neempatičtí lidé drobnou výhodu. Dokáží se chovat naprosto přirozeně, aniž by si dopředu promýšleli, jestli je vhodné dané myšlenky vyslovovat nahlas či nikoli.

Nemusí přemýšlet o tom, aby svými slovy někomu neublížili

Neempatický člověk nepřemýšlí nad tím, co říká, natož nad tím, jestli by náhodou jeho přímočará slova nemohla někoho zranit. Své myšlenky jednoduše vyřkne v okamžiku, jakmile mu prolétnou myslí!

Nemusí dělat psychologa

Jakmile by je kdosi vtáhl do zoufalého rozhovoru o svých problémech, případně mu ještě položil hlavu na rameno a chystal se mu na košili udělat mokrý flek, neempatický člověk okamžitě bere nohy na ramena a rozhodně se nesituuje do role psychologa, který by mu ochotně pomohl s jeho strastmi.

Na své problémy pravděpodobně najdou řešení

Říkáte si, jak řešení problémů může souviset s empatií? Může! Jelikož se tito lidé nezřídka kdy rádi (velmi často) během rozhovoru s kamarádem zaměřují na sebe, je velmi pravděpodobné, že své aktuální potíže budou omílat tak dlouho a tak moc, až se náhle objeví jejich možné řešení.

Netrápí je problémy jiných

Tento bod poměrně úzce souvisí s tím předešlým. Jelikož neempatický člověk rád směřuje sebe a své problémy do středobodu pozornosti, nezajímá se pak o problémy ostatních!

Podobné články