Proč nechtít ideální tělo do plavek!

Blížící se léto s sebou nese spoustu pozitivních věcí – především dlouhé večery, studené nápoje a krásné počasí. Stejně jako všechno ostatní se však i léto pojí s něčím negativním. Spousta lidí s blížícími se letními měsíci pociťuje touhu zhubnout, zpevnit si své tělo a v čase, kdy se budou ladně promenádovat u vody, vypadat jako supermodelka z Ameriky. Ze všech stran na nás křičí otázky typu: Proč chtít sexy tělo do plavek? Jak co nejrychleji získat summer body? Jak si během léta zaručeně najít partnera?

Otázka dneška ale zní: Proč nechtít ideální tělo do plavek?

Co je ale vůbec to tzv. ideální tělo? Kdo to posuzuje? Nějaký chytrý třicátník, který má v popisu práce třídit ženy do kategorie ideální a špatné?

Děláme si to sami

Celý život máme pocit, že bychom se měli hnát za tím perfektním něčím, co jsme si vysnili. Máme pocit, že musíme být vždy a všude dokonalý, bez nejmenší chybičky, která by nás usvědčila v tom, že možná nemáme věci tak pod kontrolou, jak prezentujeme.

Vznik úzkostí

S hledáním ideálna jde téměř ruku v ruce vznik úzkostí z toho, že ho nejsme schopni dosáhnout. Pokud nedokážeme vypracovat sixpack na břiše, máme pocit, že bychom neměli trávit léto na koupališti. Nedej bože, kdyby nám tam vykoukl ten miniaturní špíček, který se tam během krátké doby vytvořil. Není to zvrácené? Kdy si konečně uvědomíme, že bychom se neměli měnit proto, aby nás ten velký Kdosi přiřadil do skupiny IDEÁLNÍ, ale proto, abychom se sami cítili dobře ve vlastím těle?

Podobné články