První stěhování, aneb utíkám z rodného hnízda

Téma měsíce: Známka punku

Osamostatnění se a stěhování od rodičů je důležitým momentem v životě, který nás může zásadně ovlivnit. Kdy je ten pravý čas na to, odstěhovat se? Generace našich rodičů to měla trochu jinak. Na vysokou se jen tak někdo nedostal, většina lidí hned po střední škole začala pracovat a velmi brzy si pořídili děti. A tak se také odstěhovali do vlastního.

Dnes můžeme svobodně cestovat, studovat, s rodinou není kam spěchat. Nejsou výjimkou třicátníci, kteří stále bydlí u rodičů. Co je vlastně správně?

Odprostěte se od máminy sukně!

Dlouho jste žili spolu a máte hezké zážitky. Teď už nejste děti. Není nic horšího než chlap, který bydlí s rodiči ještě ve třiceti. Ano! Věřím, že „mama hotel“ je pohodlný a tito muži se jistě spokojí s faktem, že mají vypráno, vyžehleno, uklizeno a navařeno, ale neznám víc odpuzující představu než maminčina mazánka, nebo vám snad připadají sexy, milé dámy?

Chcete se odstěhovat bojíte se reakce rodičů?

Nemějte výčitky a prosaďte si své rozhodnutí. Uvědomte si, že děti svým rodičům nic nedluží, jen trochu respektu. Celé ty roky až dosud se o vás rodiče starali, živili vás, šatili vás…. Ale rodiče nejsou banka a vy jste si nevzali půjčku. Nemusíte jim platit zpátky. Váš čas splácení příjde, až budete mít vlastní děti. Pak možná zjistíte, že rodiče nebyli špatní a vždy to s vámi mysleli dobře. Je čas odpoutat se od dětství, být dospělým a začít se starat sám od sebe.

Vaše matka to jistě pochopí

Většina rodičů to chápe a snaží se svým „dětem“ poskytnout prostor. Ti ostatní snad zapomněli na svých prvních 25 let života a nechtějí rozumět?! Klíčem k úspěchu je použít některé z frází,  které se dají použít také, když se chcete rozejít s partnerem. 

“Není to kvůli vám, ale kvůli mně.”
“Někoho jsem potkala.”
“Už se nebudeme vídat tak často, jako předtím.”
“Tady jsou klíče.”

Rada na závěr: Nebojte se jít vlastní cestou. Dříve či později to rodiče pochopí. Probuďte kousek rebelství, co se ve vás skrývá, nebo snad chcete být stálým klientem „mama hotelu“ i vy?
Připojte se do diskuze na našem facebooku.

Foto: sxc.hu


Podobné články