Recenze Tequila Olmeca Reposado

Tequila Reposado recenze
7.3
Velmi dobrá
Sečteno a podtrženo
Ideální tequila do koktejlů. Má velmi dobrou nasládlou i kořeněnou chuť a lákavé aroma. Líbí se nám také vzhled láhve a její zdobení. Mínus je šroubovací uzávěr.
Klady
Krásná barva
Líbivé aroma
Dobrá plná chuť
Skvělý design láhve
Zápory
Příliš kořeněný závěr
Šroubovací uzávěr

Při hledání nejlepší uleželé tequily jsme nemohli opomenout kousek, který se pyšní prestižním titulem Best tequila gold´03. Jak tato krásně zlatá Tequila Olmeca Reposado dopadla v našem testu se dočtete v následující recenzi.

Rádi si pochutnáváte na dobrém alkoholu? Pak musíte vyzkoušet pravou kvalitní tequilu. Která je nejlepší a čím se při výběru dobré tequily řídit, zjistíte v našem článku nejlepší tequily.

Hodnocení vybraných vlastností tequily Olmeca Reposado

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 7/10

Výrobní proces nám dokáže leccos říct o kvalitě alkoholu ještě dříve, než láhev otevřeme. Olmeca Reposado je takzvaná mixto tequila. Je tedy určená spíše pro míchané nápoje než pro pomalé upíjení a vychutnávání. Na rozdíl od jiných, vyzrálých tequil neobsahuje pouze 100% destilát z agáve. Mixto tequily bývají směsí destilátu z agáve a k tomu destilátů z jiných cukrů.

Nejlepší reposado tequila
Tequila Olmeca Reposado

Základní surovinou je samozřejmě modrá agáve z okolí mexického města Jalisco. Listy agáve se sbírají i zpracovávají ručně v souladu s tradičním postupem. Tequila Olmeca se destiluje dvakrát, a to v měděných kotlích. Výsledný destilát pak několik měsíců odpočívá v sudech z amerického dubu.

Díky zrání v sudech tequila získá nádhernou, temně zlatou barvu. Kromě barvy má zrání pochopitelně vliv také na celkové aroma i chuť tequily. Na rozdíl od blanco tequil, v nichž je dominantní chutí agáve, v uleželé tequile ucítíte prý celou paletu chutí.

Tequila Olmeca Reposado: chuť a vůně – 8/10

Ačkoliv se jedná o mixto tequilu, rozhodně nečekejte druhou jakost. Po přičichnutí ke sklence s tequilou nás velice příjemně překvapila skvělá vůně. Poznali jsme v ní agáve spolu s citrusy a banány to vonělo sladce. Výrobce upřesňuje, že se jedná o pečené banány, ale takovou zkušenost nemáme a nemůžeme tedy potvrdit, prostě jsme pečené banány nikdy nejedli. Aroma je příjemně plné a přímo pobízí k prvnímu doušku. Tedy kdo pečený banán nezná, tak vězte, že voní velmi podobně jako neupečený banán. Ale není nejlepší nápad grilovat ty normální u nás koupené, na pečení a grilování jsou prý lepší speciálně určené druhy.

Po napití se vám na jazyku rozplyne nasládlá chuť karamelu a banánů. Zároveň ucítíte trochu ostřejší chuť koření, citrusů a pochopitelně agáve. Všechny složky spolu vytváří perfektní harmonii, která rozhodně stojí za ochutnání. Závěr je možná příliš kořeněný, ale vzhledem k tomu, že je tato tequila určena do koktejlů, to není vůbec na škodu. V míchaných nápojích totiž tato ostrá chuť skvěle vynikne.

Barva a balení – 7/10

Co na této tequile opravdu oceňujeme, je její krásná barva. Svou jantarovou barvu připomínající tekutý jarní med získala díky zrání v dubových sudu. Pro tuto výraznou barvu se Olmeca Reposado perfektně hodí do koktejlů, u nichž je vzhled stejně důležitý jako jejich chuť. Tady opravdu ta barva je zlatavá a krásná.

Už na první pohled poznáte, že se jedná o produkt z Mexika. Hlavním prvkem etikety je kresba jedné z olméckých hlav. Ty jsou symbolem mexické kultury Olméků. Barevná kombinace zlaté a rudě červené funguje velmi dobře. Také se nám líbí její tvar, díky němuž se láhev dobře drží.

Hranatou lahev zdobí vystouplé ornamenty. Ty, stejně jako hlava na etiketě, odkazují na staré Olméky. Co se nám naopak nelíbí, je obyčejný šroubovací uzávěr. Ten působí levně a kazí celkový dojem z jinak opravdu povedeného designu.

Tequila Olmeca zlatá

Tequila Olmeca Reposado – celkové hodnocení

Jestliže máte rádi koktejly z tequily, tak při další příležitosti vyzkoušejte tequilu Olmeca Reposado. Tento zlatý poklad má dokonalou barvu pro míchané nápoje, opravdu velmi dobrou chuť a skvělé aroma. Jemně nasládlá a zároveň kořeněná chuť vynikne v každém koktejlu. Pro pomalé upíjení se tato tequila příliš nehodí, ale nedá se říct, že by čistá chutnala vyloženě špatně. Oceňujeme také parádní design láhve, ale musíme ubrat body za obyčejný šroubovací uzávěr.

Tequila Olmeca Reposado

7.3
Velmi dobrá
Klady
Krásná barva
Líbivé aroma
Dobrá plná chuť
Skvělý design láhve
Zápory
Příliš kořeněný závěr
Šroubovací uzávěr
Tequila Reposado recenze
Sečteno a podtrženo
Ideální tequila do koktejlů. Má velmi dobrou nasládlou i kořeněnou chuť a lákavé aroma. Líbí se nám také vzhled láhve a její zdobení. Mínus je šroubovací uzávěr.

Hledáte spíše tequilu na pomalé upíjení? Přečtěte si, jak dopadla v našem testu prémiová Don Julio Tequila Anejo. Nebo mrkněte do přehledu nejlepších tequil, kde píšeme o dalších zajímavých pálenkách z agáve. Navíc možná najdete inspiraci na míchané nápoje z tequily.

Podobné články

Whisky a doutník

Nejlepší whiskey

Pití whiskey, to je rituál. Ať už je to skotská, irská nebo whiska z jiného kouta světa.

Nejlepší giny a jak je vybrat

Nejlepší giny

Že mají giny tolik různorodosti nás dřív nenapadlo, ale po degustaci ….

Nejlepší tequila

Nejlepší tequily

Pít tequilu neznamená jen zkoušet body shot. Jsou druhy pro pomalé vychutnávání i jiné do skvělých m...

Nejlepší rumy 2021

Nejlepší rumy

Třtinové rumy si u nás získaly oblibu, jsme v jejich spotřebě dokonce na špici. Vyzkoušeli jsme různ�...