Seriálový a filmový maraton na Netflix

V televizi zase nic nedávají? Mrkněte na Netflix!
netflix

Na diskotéku nemůžeme (nebo nechceme) a v televizi dávají neustále ty stejné filmy. Jak se popasovat s víkendovou nudou doma? Třeba seriálovým maratonem na Netflixu!

Co je Netflix?

Netflix je americký placený kanál, na kterém najdete pestrý výběr seriálů, filmů, TV programů, anime a dokumentů. Nechybí výběr z několika žánrů od komedie přes fantasy, horory, historické tituly až po erotické filmy pro 18+.  

Za měsíční předplatné získáte neomezený přístup k celé knihovně titulů. V České republice je to více než 6 000 filmů a seriálů a nabídka neustále roste. Koukat se můžete přes Smart TV, PlayStation, Xbox, Chromecast, Apple TV, Blu-ray přehrávačích a přes další zařízení. Samozřejmě musíte počítat s tím, že aplikace je sice zdarma, ale za vstup do knihovny platíte měsíčně poplatek.  

Kolik stojí Netflix?

Netflix má rovnou 3 tarify, ze kterých můžete vybírat. Liší se samozřejmě svou cenou, kvalitou a rozlišením.

  • Basic – nejlevnější tarif si můžete zakoupit jen za 199 Kč měsíčně a na oplátku získáte přístup k videím s rozlišením 480p. Sledovat můžete na telefonu, tabletu nebo na televizi, ale vždy pouze na jednom zařízení. Kvůli nízké kvalitě doporučujeme Basic tarif pouze lidem, kteří sledují filmy na svém telefonu.   
  • Standard – zlatou střední cestu nabízí tarif Standard, který stojí 259 Kč. Nabízí seriály a filmy ve střední kvalitě Full HD (1080p) a streamovat můžete hned na dvou zařízeních. Na filmy můžete koukat nejenom doma na televizi, ale i při cestě do školy na svém tabletu nebo mobilu.
  • Premium – a pro opravdu náročné diváky je tu tarif Premium. Kromě maximálního rozlišení 4K+HDR se může pochlubit také zvuky Dolby Atmos. Tato kombinace dotvoří filmovou atmosféru naprosto dokonale! Streamování je možné navíc s dalšími 4 zařízeními. Za nejlepší rozlišení zaplatíte 319 Kč měsíčně.

I nejlevnější tarif Basic vám zajistí přístup do celé filmové a seriálové nabídky. Nemusíte se tedy bát, že by byl váš spolužák s Premium tarifem byl zvýhodněn v něčem jiném než v kvalitě filmů.

Netflix logo k článku

Neumíte anglicky? Nevadí!

Velký strašák mnoha filmových databází je jazyk. Netflix je v Čechách dostupný od roku 2016, ale v té době nebyl moc přívětivý k české měně natož k našemu mateřskému jazyku. V září 2018 se situace zlepšila a od té doby můžeme platit předplatné v českých korunách. A od října 2019 je celá aplikace v češtině. Aktuálně můžete najít většinu filmů s českými titulky a některé jsou dokonce s českým dabingem. Ale o tom si povíme v příštím článku.  

Podobné články

Jaké jsou nejlepší rodinné filmy posledních let a všech dob? Těchto 15 byste si neměli nechat ujít.

Nejlepší rodinné filmy

Rodinné komedie nabízejí zábavu pro celou rodinu. Nebudou se nudit rodiče, ani děti. Tohle je patnáct n...

LGBT filmy se věnují stejnopohlavním párům, milostné zápletce, ale také sebepoznávání a pokřiveným společenským koncenvím.

TOP 7 LGBT Filmů

Pokud jste unavení z klasických romantických komedií, filmy s lgbt tematikou by pro vás mohla být příj...