Seriálový a filmový maraton na Netflix

V televizi zase nic nedávají? Mrkněte na Netflix!
netflix

Na diskotéku nemůžeme (nebo nechceme) a v televizi dávají neustále ty stejné filmy. Jak se popasovat s víkendovou nudou doma? Třeba seriálovým maratonem na Netflixu!

Co je Netflix?

Netflix je americký placený kanál, na kterém najdete pestrý výběr seriálů, filmů, TV programů, anime a dokumentů. Nechybí výběr z několika žánrů od komedie přes fantasy, horory, historické tituly až po erotické filmy pro 18+.  

Za měsíční předplatné získáte neomezený přístup k celé knihovně titulů. V České republice je to více než 6 000 filmů a seriálů a nabídka neustále roste. Koukat se můžete přes Smart TV, PlayStation, Xbox, Chromecast, Apple TV, Blu-ray přehrávačích a přes další zařízení. Samozřejmě musíte počítat s tím, že aplikace je sice zdarma, ale za vstup do knihovny platíte měsíčně poplatek.  

Kolik stojí Netflix?

Netflix má rovnou 3 tarify, ze kterých můžete vybírat. Liší se samozřejmě svou cenou, kvalitou a rozlišením.

  • Basic – nejlevnější tarif si můžete zakoupit jen za 199 Kč měsíčně a na oplátku získáte přístup k videím s rozlišením 480p. Sledovat můžete na telefonu, tabletu nebo na televizi, ale vždy pouze na jednom zařízení. Kvůli nízké kvalitě doporučujeme Basic tarif pouze lidem, kteří sledují filmy na svém telefonu.   
  • Standard – zlatou střední cestu nabízí tarif Standard, který stojí 259 Kč. Nabízí seriály a filmy ve střední kvalitě Full HD (1080p) a streamovat můžete hned na dvou zařízeních. Na filmy můžete koukat nejenom doma na televizi, ale i při cestě do školy na svém tabletu nebo mobilu.
  • Premium – a pro opravdu náročné diváky je tu tarif Premium. Kromě maximálního rozlišení 4K+HDR se může pochlubit také zvuky Dolby Atmos. Tato kombinace dotvoří filmovou atmosféru naprosto dokonale! Streamování je možné navíc s dalšími 4 zařízeními. Za nejlepší rozlišení zaplatíte 319 Kč měsíčně.

I nejlevnější tarif Basic vám zajistí přístup do celé filmové a seriálové nabídky. Nemusíte se tedy bát, že by byl váš spolužák s Premium tarifem byl zvýhodněn v něčem jiném než v kvalitě filmů.

Netflix logo k článku

Neumíte anglicky? Nevadí!

Velký strašák mnoha filmových databází je jazyk. Netflix je v Čechách dostupný od roku 2016, ale v té době nebyl moc přívětivý k české měně natož k našemu mateřskému jazyku. V září 2018 se situace zlepšila a od té doby můžeme platit předplatné v českých korunách. A od října 2019 je celá aplikace v češtině. Aktuálně můžete najít většinu filmů s českými titulky a některé jsou dokonce s českým dabingem. Ale o tom si povíme v příštím článku.


Pokud vás zajímají filmy, inspirujte se v dalších článcích. Přeskočte třeba na TOP 11 filmů o upírech nebo TOP 10 psychologických hororů. Najdete u nás taky pár nejlepších francouzských komedií a TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou pártynebo si s popcornem zavzpomínáme u filmů pro teenagery.

Podobné články