Sexuální úchylky 1: Neobvyklé

Sadismus, masochismus, pedofilii… to zná každý z vás. Ale slyšel už někdo o amaurofilii nebo dendrofilii? Některé možná překvapí, co všechno má název, co všechno dokáže lidi vzrušit. A možná zjistíte, že i vy nebo vaši známí máte nějakou úchylku, o které nemáte ani potuchy.

Amaurofilie

Některé z vás možná vzrušuje sex, kdy má váš partner pásku přes oči. I to se dá zařadit do amaurofilie, avšak opravdový amaurofil si s obyčejnou páskou nevystačí. Potřebuje ke svému vzrušení osobu, která je doopravdy slepá.

Dendrofilie

Máte rádi přírodu? Milujete procházky lesem nebo parkem? Milujete stromy a keře? Dendrofil je však miluje úplně jiným způsobem. Stromy a keře pro něj nahrazují člověka, je to pro ně sexuální objekt. Jen tady se dokážou vzrušit a uspokojit. Jinak se dá dendrofilie nazvat xerxésismus; Xerxés – perský král – miloval lýdijský platan, se kterým se dokonce oženil

Hirsutofilie

Lidé s touto úchylkou jsou naprosto neškodní, jen se vymykají momentálnímu modernímu trendu – holení. Hirsutofila vzrušuje nadměrné ochlupení především v podpaždí a v oblasti genitálií. Tato úchylka se týká především žen, které přitahují chlupatí muži. Neznamená to však, že muž nemůže být histurofil.

Foto: sxc.hu

Homilofilie

Láká vás představa sexu na veřejných místech? A co třeba v kostele, rovnou při mši nebo při kázání? Pokud ano, jste homilofil. Tato úchylka se vyznačuje vzrušivostí při kázání, mši nebo jakékoliv jiné náboženské události, například křtu.

Hierofilie

Velice se podobá homilofilii, avšak hierofilům stačí k uspokojení i soška nebo obrázek svatého.

Nozofilie

Tyto lidi sexuálně fascinují vážně nemocní lidé, vážné a smrtelné choroby. Oni sami někdy chtějí touto nemocí trpět.

Ofidiofilie

Ofidofil by si jistě nerozuměl s někým, kdo trpí ofidofóbií. Pokud by oba dva potkali hada, ten druhý by vzal nohy na ramena, zato ofidofil by se nad ním začal ukájet.

Voyerismus

Zde se možná mnozí z nás najdou, především asi muži. Voyerismus se dá přirovnat ke zvědavosti a šmírování, které je u lidí naprosto běžné. Tohoto člověka vzrušuje sledování nic netušících lidí, například při souloži, svlékání, dokonce i dívání se pod sukně a do výstřihů. Toto počínání je běžné, ale jen do té doby než ho začnete upřednostňovat před normálním uspokojováním. Pak se stává z obyčejného „šmíráka“ deviant.

Zaujal vás tento článek? Podělte se o své názory v komentářích nabo na facebooku.

Foto: sxc.hu

 

Na blogu i v jiných sekcích najdete spoustu dalších zajímavých informací, stačí se mrknout na studentský život, lifestyle nebo popkuluturu či recenze.

Podobné články