Sexuální úchylky 2: kruté

Je mnoho druhů úchylek, které lidé praktikují při sexu. Jsou to mnohdy neškodné maličkosti, jindy ale i dost tvrdé požadavky, které po sobě partneři vyžadují. Vše je v pořádku, dokud s těmito požadavky druhý souhlasí. Ale opak je většinou pravdou a neškodná úchylka se stává deviací.

Devianti, jak se označují lidé trpící úchylkami, nemusí být pokaždé nebezpeční. Nebezpečím se stanou teprve poté, co nedokážou své touhy ovládnout. Nemohou ovládnout své tělo a činy, vše ovládá jejich touha.

Sadismus

Sadistu těší a uspokojuje, když může jinému působit bolest. Sadismus, jako spousta dalších úchylek, má mnoho odvětví. Tím nejhorším je agresivní sadismus. Tito sadisté potřebují druhého  bít, škrtit a jinak fyzicky i psychicky týrat nebo dokonce zabít. U tohoto činu se mohou sexuálně uspokojit i vícekrát za sebou a nebo nemusí vůbec. Samotné vykonání činu je uspokojí psychicky. Touto deviací trpí většina vrahů, kteří vraždí se sexuálním motivem.

Sadismus se pojmenován podle známého spisovatele markýze de Sade. V jeho knihách se sadismu objevuje více než mnoho. Abyste poznali pocity sadistů, přečtěte si knihu Julietta čili slasti neřesti. Přesto většina lidí takové činy nikdy nepochopí, naopak se jim to ještě víc zoškliví.

Masochismus, sadomasochismus

Je to přesný opak sadismu. Masochisté prosí a přemlouvají nebo i někoho platí za to, aby ho fyzicky napadal. Vzrušit ho dokáže ponížení, bití i trýznění a další násilí na jeho osobě.

Obě tyto úchylky, sadismus i masochismus, k sobě mají velice blízko. Bývají označeny jako sadomasochismus. Osoby provozující tyto praktiky jej považují za sexuální orientaci a většinou spadají pod BDSM, kde je jeden partner podřazen druhému.

Pedofilie

Pedofilem je označen ten, kdo se vyznačuje erotickou náklonností k nedospělým osobám, zkrátka k dětem. Děti je přitahují citově i fyzicky, dokonce při psychotestech reagují na „dětské“ předměty výrazněji než na „dospělé“. Pedofilie sama o sobě není trestným činem, ale stává se jím při dětském pohlavním zneužívání nebo pornografii, takže tady se nedá brát v potaz souhlas nebo nesouhlas druhé osoby, pokaždé je to špatně. Český sexuolog Petr Weiss dokonce tvrdí, že typickým pedofilem byl Hans Christian Andersen!

sxc.hu

Zoofilie

„Pes, nejlepší přítel člověka“ – toto pořekadlo je pro zoofila asi klíčové. Zoofilie se vyznačuje sexuální náklonností převážně nebo výhradně ke zvířatům. Považuje se obvykle za deviaci.

 

Jaký máte vy názor na takové úchylky? Nebojte se ho sdělit zde v komentářích nebo na facebooku.

 

Foto sxc.hu, youtube.com

Podobné články