Seznámení s rodiči: Terno pro muže

Krásný začátek vztahu, poklidné chození po parcích, láskyplné pohledy, držení se za ruce, polibky na každém rohu. Začátky jsou nejkrásnější období vztahu. Ona je v sedmém nebi, on je spokojený a hrdý. Ale pak přijde ta obávaná chvíle, kdy ona řekne: „Chtěla bych tě představit mamince!"

Seznámení s rodiči je pro muže většinou jedna z nejhorších fází vztahu. Ženy, na rozdíl od mužů, nemívají seznámení tak stresující. S potencionální tchýní se baví o všem od vaření až po dětství svého přítele. Avšak muži musí mít vše dokonalé, zaručeně se musí rodičům líbit, aby neutrpělo jejich tak citlivé ego. Proto mám především pro muže několik rad pro první setkání s rodiči.

Co na sebe?

Jednou z nejdůležitějších věcí je vzhled. První dojem je důležitý nejen při seznamování s rodiči, ale při každém důležitém setkání. Myslím proto, že není ideální přijít v roztrhaných montérkách, ale stejně tak ani v luxusním fraku, pokud se nechystáte do luxusního prostředí. Nejvhodnější je běžné oblečení, v jakém byste šli do školy nebo do města. Pohodlné a dobře vypadající. Rozhodně se nesmíte zapomenout učesat, vyčistit zuby a nehty. Nechcete přeci maminku zabít pozdravem s vůní zkažených ryb! 


Bonboniéra nebo lahev archivní whisky?

Není nikdy od věci koupit rodičům na první setkání dárek, avšak vždy se poraďte s partnerkou. Květina pro maminku a lahev vína pro otce jsou sice dobré dárky, ale ne, pokud má matka silnou alergii na pyl a otec je na odvykací kúře. Přítelkyně vám nejlépe poradí, co mají její rodiče rádi – kdo je může znát lépe?

Ale i tady dejte pozor na vhodný výběr. Pokud má maminka ráda čokoládu, není nejlepší nápad přinést čokoládu na vaření, stejně tak u milovníků vína nebude vhodný Sauvignon Blanc za padesát korun z večerky vedle domu. Vhodnější budou belgické pralinky a u vína vám nejlépe poradí ve vinárně.

 Dárkově zabalené víno je vhodným dárkem pro otce, photo by sxc.hu

První setkání

První bod setkání je zpravidla podání ruky. Stisk ruky o vás mnoho vypoví, proto je důležité vybrat vhodnou sílu a interval. Nejlépe vám poradí například článek „Stisk ruky Vás odhalí“ na StudentPointu. Podle toho se může odvíjet další chování rodičů k vám. Je proto dobré se dobře připravit, ale není vhodné se přetvařovat. Vaše pravá tvář stejně časem vyjde najevo a pak by vás určitě neměli příliš v lásce.


Muž, co má charisma nebo dlaždič?

Po prvotním setkání obvykle následuje posezení u kávy, povídání a zpovídání. Než něco vychrlíte, dvakrát si rozmyslete, co říkáte. Styl vaší řeči vypoví to, co o vás dosud nevypověděl stisk ruky a postoj – a to úroveň vašeho chování. Například chcete-li pochválit kávu, neuděláte zrovna nejlepší dojem slovy „Hergot, to je sakra dobrý kafe. Kde ho maj?“, ale stejně není nejlepší používat věty typu „Máte velice lahodnou kávu“, pokud tak normálně nemluvíte. Vyvarujte se sprostým a hrubým výrazům a hlavně populárnímu slovu „vole“; nechcete přeci potencionální tchýni a tchána zařadit mezi hovězí dobytek!

Máte strach ze seznamování? Jste nervózní? Podělte se s námi o zkušenosti, stejně jako několik mužů, kteří odpověděli na následující otázky:

Jaký pocit si měl před prvním setkání s rodiči přítelkyně?

Sláva 24: „Byl jsem nervózní, nechtěl jsem ze sebe udělat blbečka. Chtěl jsem, aby viděli, že
jsem v pohodě.“

Jakub 22: „Strach jsem neměl, ale byl jsem nervózní. Snažil jsem se samozřejmě ukázat
v tom nejlepším světle a zapůsobil svou přirozenou povahou.“

Jan, 21 :„Byl jsem značně nervózní, ale měl jsem ze sebe dobrý pocit.“

Udělal jsi při seznamování s rodiči nějakou chybu, které by ses příště vyvaroval?

Sláva, 24: „Kvůli nervozitě jsem vyl roztržitý, moc jsem nemluvil. Možná by bylo lepší mluvit
o nesmyslech než mlčet.“

Michal, 23: „Měl jsem odvézt rodiče do tanečních, ale nestihl jsem přijet včas a oni museli jít
pěšky. Když jsem konečně přiběhl, styděl jsem se a nevěděl, jak to odčinit. Dnes
bych určitě vyjel dřív!“


Autor: Simona Mašková

Photo by sxc.hu

Podobné články