Sportování s přítelem? Ano!

Máte na sebe se svou drahou polovičkou málo času a oba rádi provozujete různé sportovní aktivity? Zkuste to spolu.

Jak začít a dohodnout se

Máte pro sebe se svým přítelem málo času a oba fandíte sportovním aktivitám a rádi si jdete zacvičit nebo něco zahrát? V dnešní uspěchané době bohužel nejsou vzácné výčitky, že na sebe partneři mají čím dál tím méně času. Je tu ale možnost jít si zasportovat v páru a užít si to více než večer u piva v hospodě. Sportů, které můžete provádět ve dvojici, je nepřeberné množství, ale u některých záleží na fyzické kondici a zdatnosti, uvažujme proto o těch, které můžete provozovat tak, aby vás to oba bavilo.

Pro sportování s přítelem je mnoho možností.

Sport sbližuje

Pokud jeden z dvojice sportu až tak neholduje, je možné vyrazit do parku nebo do lesa na procházku. Máte-li psa, vyrazte společně na agility výcvik nebo frisbee házení se psem. Zapotí a pobaví se při tom všichni – jak vy, tak i váš psí miláček. Když jsou oba z páru už trénovaní a zvyklí na sportovní zátěž, můžete vyzkoušet TRX trénink. Jedná se o cvičení ve stylu kruhového tréninku, kdy se nejdříve člověk zahřeje a poté absolvuje různá stanoviště, na kterých s připevněnými madly praktikuje různé cviky na procvičení všech partií těla. Skvěle tak zapomenete na každodenní starosti, které v páru řešíte, a hned máte společné téma, jak kdo trénink zvládnul a co se vám nejvíce líbilo. Můžete se navzájem podporovat a povzbuzovat. Platí zde staré dobré pravidlo: „Ve dvou se to lépe táhne“. Ale kdybyste přece jen někdy měla svého přítele i všech ostatních mužů dost, můžete si podobné cvičení dopřát i bez nich – zajděte na kruhový trénink určený pouze pro ženy.

Do sportování můžete zapojit i vašeho čtyřnohého miláčka.

Když jeden z páru sportu nepřišel na chuť

Máte rádi sport, ale víte, že vašemu miláčkovi zrovna neudělá radost sportovně strávený večer? Zajděte si třeba na fotbal, zhlédněte tenisový zápas v televizi nebo vyrazte posedět s přáteli. Zařadit do vašeho programu můžete i takové sportovně-kulturní aktivity, jako je minigolf či staré dobré deskové hry Dostihy nebo Activity.

Pokud váš přítel není sportovní nadšenec, zvolte si něco oddechového.

 

A jak jste na tom s aktivitami v páru vy? Provozujete se svým miláčkem nějaké sporty, popř. jaké? Svěřte se se svými zkušenostmi a tipy na našem Facebooku.

Foto: deviantart.com, sxc.hu, trxtraining.com

Podobné články