Snídaně, které váš den udělají hezkým!

Konečně nastal čas, kdy máme prostor vyhrát si se svou snídaní a vytvořit něco lepšího než je kaše z pytlíku či rohlík s paštikou. Konečně se můžeme aspoň pokusit vytvořit ze svého prvního jídla instagramovou pochoutku.

Avotoast se zastřeným vejcem

Klasická snídaně, kterou si můžete připravit, máte-li větší hlad. Recept na avokádovou poazánku dozajista všichni známe – avokádo, pepř, sůl, citron. Vzinikou směs následně naneste na dokřupava opečený toast. Co by však mohla způsobit určité potíže, je zastřené vajíčko. Určitě vás tedy překvapí, když vám řeknu, že to vlastně není až tak složité.

V menším hrnci necháte přivést vodu k varu, řádně ji osolíte a přidáte několil lžic octu. Následně vezmete lžíci a začnete po směru míchat, aby se vytvořil vír. Máte-li toto všechno hotovo, je čas na vaše první povedené zastřené vajíčko! To pak dáte na toast a posypete vším, co máte rádi – solí, pepřem, granátovým jablkem, bylinkami..

 

Typická anglická snídaně

Pokud zrovna nepatříte mezi zastánce zdravé kuchyně, tato snídaně vás jistě nadchne. Na talířek si totiž si můžete naskládat prakticky co chcete – míchaná vajíčka, do zlatova opečená slaninka, fazole, opečená rajčata, brambory..

 

Ovesná kaše

Ovesná kaše bezpochyby patří mezi další velice často připravované snídaně. Pojďme se však podívat na její méně tradiční verzi. Že nevíte, jak si takovou obyčejnou kaši zpestřit? Místo cukru například můžet použít rozmačkaný banán, který ve své zralé podobě dosladí kaši úplně s přehledem. Také do ní můžete přidat různá semínka, oříšky, burákové máslo, čokoládu, ovoce – Cokoli vás napadne!

 

Smoothie

Smoothiečko, ideální snídaně, když nestíháte, nemáte takový hlad a chcete do těla dostat potřebnou dávku vitamínů. V této podobě tam můžete propašovat i méně oblíbené suroviny, například špenát je ve spojení s ostatními vhodnými potravinami naprosto delikátní. Nevěříte? Jen to zkuste!

 

Podobné články