TOP 10 nejkrásnějších tenistek současnosti

Pánové, zbystřete! Sestavili jsme pro vás dlouho očekávaný žebříček těch největších tenisových krásek. Která je nejkrásnější? Rozhodněte sami!

Právě probíhá tenisové US Open a na americkém betonu se opět prohánějí nejen skvělé tenistky, ale také hotové topmodelky. Sportovní fandové si jistě přijdou na své! A na jaké tenistky si dát pozor?

Slovenka Dominika Cibulková.

10. Dominika Cibulková

Po Daniele Hantuchové má Slovensko další skvělou a hezkou tenistku. Ačkoliv pětadvacetiletá Slovenka neměří ani kýžených 160 cm, patří mezi nejžádanější tenistky na okruhu. Nějaký čas se po jejím boku objevoval například Francouz Geal Monfils nebo Rakušan Jürgen Melzer. Mezi její největší úspěchy patří letošní finálová účást na Australian Open. Dominika je také docela kurážná a pro slovenský deník Nový Čas nafotila pár provokativních snímků, které obetěly internet.

Česká tenistka Andrea Hlaváčková.

9. Andrea Hlaváčková

Rodačka z Plzně má k pivu blízko, neboť pochází z pivovarnické rodiny. To však nemění nic na tom, že je i uznávanou a krásnou deblovou specialistkou. Po boku své kolegyně Lucie Hradecké vybojovala olympijské stříbro, ale potom přišel nečekaný rozchod. Andrea údajně oznámila své spoluhráčce krátce před začátkem nové sezóny, že má novou parťačku, a od té doby to skřípe.

Američanka Sloane Stephens.

8. Sloane Stephensová

Teprve jednadvacetiletý americký talent by v budoucnu mohl nahradit famózní sestry Williamsovy. Zatím sice nevyhrála žádný velký turnaj, ale na kontě má pár cenných vítězství nad elitními hráčkami včetně Sereny Williamsové, kterou zaskočila na loňském Australian Open. Co do krásy určitě platí za nejpůvabnější černošskou tenistku.

Ruská tenistka Maria Kirilenková a ruský hokejista Alexandr Ovečkin.

7. Maria Kirilenková

Rusko je snad mašinou na výrobu těch nejkrásnějších tenistek. Především pánové si jistě pamatují tenisově nevýraznou, ale o to více krásnější Anu Kurnikovovou. Maria Kirilenková je jen další v řadě krásných a úspěšných ruských tenistek. Na snímku se Maria usmívá po boku svého přítele Alexandra Ovečkina, ale letos v červenci se zasnoubený pár rozešel, a tak je sedmadvacetiletá kráska volná.

Němka Julia Goergesová.

6. Julia Goergesová

Z naší hitparády nejkrásnějších hráček na okruhu je německá reprezentatka nejméně známá. To jí ale vůbec neubírá na kráse, ba naopak. Julia už pár turnajů na okruhu vyhrála a celkem pravidelně nastupuje v barvách německého fedcupového týmu. Preferuje travnatý a tvrdý povrch, ale na výraznější úspěch teprve čeká.

Dánka s polskými kořeny Caroline Wozniacki.

5. Caroline Wozniacki

Mluví polsky, dánsky a anglicky. Ještě aby ne, když tato mladá Dánka je vlastně poloviční Polka. Ve dvaceti letech se stala na nějaký čas světovou jedničkou, ačkoliv nevyhrála ani jeden Grand Slam, a ani o čtyři roky tento stav nedokázala změnit. To ale neznamená, že by se jí herně nedařilo. Mimo jiné svou tvář propůjčila i reklamě na turecké aerolinky. Ještě letos na jaře se zdálo, že se vdá za golfistu, ale ze svatby sešlo. Od rozchodu ale Carol stoupá forma.

Kanadská tenisová naděje Eugene Bouchardová.

4. Eugenie Bouchardová

Ambiciózní Kanaďanku si tenisoví fanoušci pamatují z červencového finále Wimbledonu, kde nečekaně lehce podlehla Petře Kvitové. Přesto o sobě dvacetiletá rodačka z Montrealu dala vědět a ihned se objevily pozitivní ohlasy na její herní i reklamní potenciál. Pokud by se dostavilo více úspěchů, mohla by směle konkurovat ruské siréně Marii Sharapovové. Kanaďané do mladé blondýnky možná vkládají až přehnané naděje. Sama Eugenie není na okruhu příliš oblíbená. Některé hráčky tvrdí, že je až příliš nafoukaná.

Ruská siréna a dlouhodobě nejúspěšnější tenistka současnosti Maria Sharapovová.

3. Maria Sharapovová

A teď konečně k samotné Marii Sharapovové. Těžko bychom hledali jinou úspěšnou tenistku, která dokázala ze své krásy i úspěchů vytěžit maximum. V současnosti je to právě ona, která nejvíce mezi tenistkami vydělává. Mluvíme nejen o bývalé světové jedničce, ale o vítězce pěti Grand Slamů  ten poslední vyhrála letos na antukovém French Open. V našem žebříčku je to určitě nejlepší a také aktuálně nejvýše postavená tenistka. Maria prožila své dětství na Sibiři, kde se rodiče přestěhovali z obav před následky černobylské havárie. Nyní už nějaký čas žije v Americe. Úspěšně se prosazuje v reklamě a charitě. Dokonce zavedla novou značku sladkostí Sugarpova. Ráda pózuje před fotoaparáty a je jedno, jestli v plavkách, nebo s vítěznou trofejí. Aktuálně je zadaná. Tím šťastným je bulharský tenista Grigor Dimitrov.

Srbka Ana Ivanovičová.

2. Ana Ivanovičová

Ana pochází ze srbského Bělehradu. Rok 1999 byl pro všechny v Srbsku krušný. Na tehdejší bombardování má nejen ona, ale i Srb Novak Djokovič nebo krajanka Jelena Jankovičová nelibé vzpomínky. Přesto se srbské trio propracovalo až na příčky nejvyšší, neboť všichni tři nějaký čas figurovali nebo figurují na prvním místě světového žebříčku. Ana postavila kariéru na nečekaném vítězství na antukovém French Open v roce 2008. Od té doby s obtížemi hledala ztracenou formu, ale zdá se, že se blýská na lepší časy. O reklamní nabídky nemá určitě fešná Srbka nouzi. Stejně jako Maria ráda pózuje před fotoaparáty a po jejím vzoru se angažuje také v charitě.

 

Těšili jste se na vítězku, ale žádná tady není? Každý má přece individuální vkus, tak se podívejte pořádně na vaši partnerku. Nemusí hrát přece tenis, aby byla pro vás jedničkou. Ale pokud žádnou partnerku nemáte, jsme sami zvědaví, která tenistka boduje u vás. Prozraďte to našemu Facebooku.

 

Foto: facebook.com/usopentennis/, facebook.com/wimbledon/, facebook.com/pages/Andrea-Hlavackova, facebook.com/Dominika-Cibulkova-Fanpage/, facebook.com/pages/Julia-Goerges

Podobné články