TOP 11 nejlepších francouzských komedií

Chcete se zasmát? Vsaďte na francouzskou komedii!
Francouzské komedie

Francie je zemí komediím zaslíbenou. V tomto státě vznikly jedny z nejgeniálnějších komedií vůbec, pod taktovkami těch nejlepších režisérů. Navíc je Francie domovem mnoha hereckých legend komediálního filmu. Slavná jména jako Louis de Funés, Gérard Depardieu, Pierre Richard a Jean Paul Belmondo a jejich geniální výkony na plátně jsou důvodem, proč francouzské komedie milujeme…

Níže vám tedy přinášíme výběr jedenácti nejlepších komedií, které se v sálech francouzských kin kdy objevily. Seřadili jsme je vzestupně, takže to nejlepší očekávejte na konci. Dejte ale pozor, recenze jednotlivých filmů mohou obsahovat informace o zápletce a jejím rozuzlení. Jaké nejlepší francouzské komedie byste tedy neměli minout?

Pozor, tento článek obsahuje děje filmů – pozor SPOILERY!

11. Rodinka Belierových – Zábavný příběh jedné neobyčejné rodiny

Dospívající Paula vůbec nemá jednoduchý život. Její rodiče jsou neslyšící a ona tak funguje jako jejich spojka se světem slyšících. Vše potřebné jim překládá do znakového jazyka a snaží se jim život co nejvíce ulehčit. Jednoho dne je ale Paule doporučeno, aby se zúčastnila pěvecké soutěže, kvůli které by ale musela odjet z domova. Před Paulou tak stojí důležité rozhodnutí, jestli zůstane doma s rodiči, kteří jsou na ní závislí, nebo půjde za svým snem…

Belierovi jsou přesně ta rodinka, se kterou chcete strávit večer u televize. Komedie je to milá a laskavá, zasmějete se u ní od srdce, a navíc budete sledovat příběh velmi zajímavé dívky. Díky Rodince Beliérových se tak nemusíte omezovat na staré francouzské komedie, ale vyzkoušet i ty modernější.

10. Táta nebo milenec – Rodinná komedie z exotického Mauricia

Čerstvě rozvedený otec André chce udělat radost své dospívající dceři a domluví se, že vyrazí na dovolenou na exotický Mauricius. Tam se ale André zaplete do podivné snůšky lží své dcery. Ta, aby získala srdce jednoho mladíka, předstírá, že je její otec je jejím milencem. K tomu přidává historku o tom, že s milencem být musí, aby se vyhnula zatčení kvůli obchodu s drogami. André s předstírám nesouhlasí, ale zároveň chce napravit svůj vztah s dcerou…

Táta nebo milenec je zábavná komedie, u které budete soucítit se zoufalým otcem Andrém. Ten stále svou dceru vidí jako malou holčičku, ale zároveň se opravdu snaží, aby si konečně našli cestou k sobě.

9. Co jsme komu udělali? – Film o střetu tradičních hodnot a moderního francouzského života

Co jsme komu udělali, to přesně si říkají manželé Claude a Marie. Na svět přivedli čtyři krásné a inteligentní dcery, ale zdá se, že jejich životní rozhodnutí nejsou přesně podle gusta jejich rodičů. Nejstarší dcera se provdala za Žida, další za Araba, předposlední za Číňana a tomuto tradičnímu francouzskému páru nezbývá než doufat, že jejich nejmladší dcera Laura si přivede domů katolíka. Mají radost, když jim Laura sdělí, že přesně tak to je. To ale ještě netuší, že budoucí ženich pochází z Afriky…

Hledáte-li odpočinkovou komedii na sobotní večer, s „Co jsme komu udělali“ rozhodně neuděláte chybu. Velká africko-francouzská svatba, nepochopené dcery, které žijí moderním životem, a velmi tradiční rodiče. To je kombinace, která zaručuje, že se budete za břicho popadat.

O úspěchu svědčí i to, že mezi nejlepší francouzské komedie 2019 se dostalo i pokračování s názvem Co jsme komu zase udělali.

8. Muž z Acapulca – Nejlepší komedie s Jean-Paulem Belmondem

Kdo by neznal Jean-Paula Belmonda? Svými filmovými rolemi si získal srdce tisíců žen po celém světě a uchvátil si pro sebe filmová plátna na opravdu dlouhou dobu. Tento symbol francouzského filmu si můžete užít i v další báječné komedii, Muž z Acapulca.

Ve filmu se setkáte s oblíbeným Bob Saint-Clairem, který je mistrem boje i dobývání dívčích srdcí. Zároveň s dívným spisovatelem, který je jeho stvořitelem. Bob vyniká snad ve všem, do čeho se pustí, a tak je povolán do mexického Acapulca vyřešit zapeklitou situaci. V akční komedii nechybí bojové scény, zábavné situace, ve kterých se hlavní hrdina ocitá, i romantická láska ke krásné dívce. Navíc se prolíná s reálným životem spisovatele a dívky, která se ho rozhodne zkoumat z hlediska svých studií na univerzitě. Kdo se chce pobavit a zároveň beznadějně zamilovat, rozhodně si užije sledování Muže z Acapulca.

7. Blázni ze stadiónu – Skupina Les Charlots opět v plné parádě

Skupina oblíbených herců Les Charlots se představila v celé řadě francouzských komedií. Jsou to sice staré francouzské komedie, ale na kouzlu rozhodně neztrácejí. Dohromady mladíci obvykle čelí smůle, která se jim lepí na paty, a vyrovnávají se s neúspěchy i úspěchy ve všech oblastech života. Ani v oblíbené komedii Blázni ze stadiónu tomu není jinak…

Čtyři mladící se vydávají na francouzský venkov, kde si plánují užívat lenošení a nicnedělání. To jim ale nevydrží na dlouho. Gérard se v místní samoobsluze zakouká do dcery majitele obchodu, který mladé lásky chytře využije. Nejenže mladíkům účtuje přemrštěné částky za jídlo, ale brzy je také přemluví, aby mu pomáhali s různými úkoly. Ani nevědí jak a brzy se chlapci přimotají dokonce i k místním sportovním utkáním…

6. Mikulášovy patálie – Nejlepší francouzská komedie podle knihy

Slavnou knihu o malém Mikulášovi, který se svými kamarády prožívá napínavá dobrodružství, znají z předčítání z dětství snad všichni z nás. Po téměř padesáti letech od jeho vydání se tento francouzský bestseller dočkal filmového zpracování, které si zamilovali dětští i dospělí diváci po celém světě.

Ve filmu Mikulášovy patálie budete sledovat zvídavého chlapce Mikuláše a skupinu jeho kamarádů, kteří se společně dostávají do nejrůznějších průšvihů a snaží se s nich vybruslit. Zábavná a veselá komedie o partě chlapců vám připomene dětství a sledovat ji s vámi budou rádi i vaši potomci, které malý Mikuláš a jeho přátelé dozajista také nadchnou.

5. Amélie z Montmartru – Poutavý příběh ze zapomenutých pařížských uliček

Legendární film o dívce z kouzelné pařížské čtvrti Montmartr, Amélii. Améliino dětství bylo všechno možné, jen ne jednoduché. Její otec ji držel stranou od ostatních děti v domnění, že má vážnou srdeční vadu. Améliina matka zahynula prapodivnou smrtí poté, co na ní spadla žena, která se rozhodla zabít skokem z pařížského Notre Damu. Nyní je již Amélie dospělá, pracuje jako číšnice a žije svůj klidný, osamělý život v ulicích Montmartru. Vše se ale obrátí, když Amálie najde ve stěně svého bytu krabici plnou něčích vzpomínek na dětství…rozhodne se konat.

Amélie z Montmartru není jen komedií, ale také romantickým dramatem. Neočekávejte tedy, že se budete za břicho popadat stejně jako u jiných komedií z tohoto výběru. Je to ale milý a velmi magický příběh, který budete s napětím a nadšením sledovat.

4. Asterix a Obelix – Fantasy z dob nadvlády starého Říma

Zvídavý Asterix a jeho silný přítel Obelix jsou jednou z dvojic francouzského filmu, kterou zkrátka nemůžete mít neradi. Tyto galské obyvatele poslední vesnice, která úspěšně odolává dobývání Římanů, si rychle oblíbíte. Jejich rodná ves bojuje s nájezdy jen díky kouzelnému nápoji, který propůjčí každému, kdo se ho napije, obrovskou sílu. Elixír se stane objektem zájmu Římanů, kteří přemýšlí, jak by tento nápoj mohli zneužít k svrhnutí Ceasara. To by se ale nejdříve museli dostat přes slavné duo Asterixe a Obelixe.

Filmy o Asterixovi a Obelixovi jsou bezpochyby trochu šílené, ale to z nich rozhodně nedělá o nic méně zábavné komedie. Tato bláznivá francouzská komedie vás přinutí popadat se za břicho a rádi se pustíte do sledování dalšího dílu o této zábavné dvojici. Chcete-li se podobně zasmát, užijete si určitě i francouzský film Návštěvníci.

3. Kopyto – Cesta po stopách největší francouzské smolařky

Taky máte někdy ten pocit, že se vám smůla lepí na paty? Oproti Marii jste na tom určitě ještě dobře. Tato mladá dcera ředitele jedné významné francouzské společnosti se vydává do Mexika, ale její otec se o ní oprávněně bojí. Jeho dcera je totiž velká smolařka, a tak není divu, že po pár dnech se po Marii v podstatě slehne zem. Ani soukromý detektiv nenajde žádnou stopu, a tak zoufalému otci firemní psycholog navrhne, aby do Mexika spolu s detektivem poslali mladého účetního. Ten má údajně stejně velkou smůlu jako Marie. Pokud půjde přesně v jejích stopách, určitě se mu přihodí ty samé události, které by člověka s alespoň trochou štěstí rozhodně nepotkaly. Na Marii tak dříve, nebo později musí narazit…

Bizarní komedie s velmi originálním nápadem a perfektní dvojící herců v rolích detektiva a věčného smolaře, to je Kopyto. Známého Gérarda Depardieu a jeho neméně slavného kolegu Pierra Richarda potkávají diváci v komedii, na jejíž zhlédnutí ještě dlouho nezapomenou.

2. Velký flám – Francouzská válečná komedie s perfektním Louis de Funésem

Jen málokterá komedie pojednává o tak hrozné událost našich dějin jako byla druhá světová válka. Francouzská válečná komedie Velký flám se toho ale zhostil s grácií a šarmem. Tato francouzská válečná komedie, která nás zavádí do okupované Paříže, se jenom hemží světoznámými francouzskými herci a doslova srší decentními vtipy. Je to také jediná komedie v našem žebříčku s jedním z nejznámějších komediálních herců na světě, Louis de Funésem. A o co v ní tedy jde?

Válečné letadlo s britskými piloty je sestřeleno nad Paříží a odvážným pilotům tak nezbývá, než se vmísit mezi místní obyvatele a doufat, že se jim podaří dostat bez dopadení zpět do Anglie. Při tom potkávají dva Francouze, kteří sice nejsou z německé okupace zrovna nadšení, ale moc odvahy také nepobrali. Dirigent a malíř, dva muži z rozdílných poměrů, kteří by se jinak nikdy nepotkali, se tak musí pokusit pomoci britským pilotům dostat ze země do bezpečí…

1. Drž hubu! – Nejlepší francouzská komedie

Drž hubu je parádním dílem francouzského režiséra Francise Vebera o dvou zločincích hraných Gérardem Depardieu a Jeanem Reno. Hledáte-li film, který bude mít zajímavý a smysluplný příběh, ale zároveň bude plný skvělých vtipů, právě jste ho našli.

Ve filmu se setkávají dva zločinci, Quentin a Ruby. Každý se ale do vězení dostali trochu z jiného důvodu. Nešikovný Quentin se pokusil neúspěšně vykrást směnárnu, zatímco zločinem protřelý Ruby odcizil dva miliony a sledoval smrt své milenky, kterou zabil jeho úhlavní nepřítel. Zatímco Ruby neustále mlčí a odmítá se s kýmkoliv bavit, Quentin neúnavně hledá ve vězení přátele. Když skončí ve společné cele, začne Ruby tajně plánovat útěk a cestu za pomstou. Quentin se ke všemu omylem přichomýtne a rozhodne, že se k němu přidá, vzdor tomu, že o to Ruby ani za mák nestojí…


Pokud vám tenhle výběr nejlepších francouzkých komedií udělal radost, inspirujte se na našich stránkách v dalších článcích. Po komediích můžete shlédnout třeba TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou párty, nebo se ponořit do strachu při sledování psychologických hororů. Pak by ale určitě stálo za to zase malinko odlehčit, na to tu máme 11 filmů o upírech a to není jenom o strachu, je to hodně i o romantice.

Podobné články