TOP 5 nejkrásnějších západů slunce!

Dnes se vydáme za potěchou oka, za neopakovatelným okamžikem, zkrátka za nejkrásnějšími západy slunce!

I když mnoho lidí nahlas tvrdí, že nejsou romantici, v každém čas od času vzbuzují poslední sluneční paprsky rozechvělé pocity. Je to jistá magie, něco končí. I přesto, že se tak děje každý den, je to ve výsledku něco neopakovatelného. Tvář oblohy mění počasí, zeměpisná šířka a délka a denní doba. My se dnes podíváme na to, kde najdeme nejkrásnější západy slunce. Již na úvodní fotce nás uvítalo Hořejší jezero – největší a nejhlubší jezero ze soustavy Velkých kanadských jezer. Jdeme na to!

Přesuneme se na další kontinent, a to do Asie. Asi každý zná Srí Lanku, zvanou také Cejlon, jež proslula díky svému čaji. Dnes je oblíbenou destinací turistů, neboť nabízí tu správnou porci exotiky za poměrně slušnou cenu. A ta panoramata – k nezaplacení.

Palmy, moře, slunce, co víc si přát!

Pokračovat v našem výletu budeme na nejmenší světový kontinent – pofrčíme do Austrálie. Je zde několik úchvatných památek, které bude znát každý – Ayersova skála, opera v Sydney, ale také obecně nádherná příroda, pobřeží, pláže – a samozřejmě západy slunce, které máme dnes v hledáčku. Není to paráda?

Není nad hravý podvečer na pláži!

Předposlední zastávkou bude Afrika – země baobabů, kávy, antilop nebo diamantů. Kontinent zmítaný bojem o moc a potlačováním lidských práv, stejně tak nádherná starobylá země, která se snaží své přírodní dědictví chránit v mnoha národních parcích. Kdo v Africe byl, ten se tam prý určitě jednou zase vrátí. Na obrázku vidíme záběr z Tanzánie. Co vy na to?

Kouzlo horkého kontinentu.

Jako poslední dnešní zastávku tady máme Evropu. Možná jste čekali „kýč“ v podobě pařížské Eiffelovy věže, londýnského London Eye, nebo dokonce našeho Pražského hradu. Měli jste tak trochu pravdu – tento západ slunce opravdu pochází z Čech, konkrétně byl focen z hradu Valečov a je na něm zvěčněn hrad Bezděz. Člověk nemusí procestovat celý svět, aby našel krásu, klid a mír, protože stará dobrá pořekadla stále platí – všude dobře, doma nejlíp.

Všude dobře, doma nejlíp!

 

Kde jste zažili nejkrásnější západ slunce? Máte raději exotiku, nebo zůstanete věrni českým luhům a hájům? Svěřte se na našem Facebooku nebo v diskuzi pod článkem!

TIP NA ZÁVĚR: Pokud si chcete udělat romantickou fotografii se západem slunce zkuste se naučit létat s dronem. Focení dronem může přejít pak také v koníček.

Foto: roxaria, data9090, eschu1952, archbob; Nikola Pluhařová, StudentPoint.cz

Podobné články