TOP 5 nejlevnějších zemí na cestování s batohem – Asie

Plánujete vyrazit na dobrodružství jen s batohem a pár přáteli? Nebaví vás už trampování po České republice? Hledáte relativně levné alternativy? Zkuste Asii!

Trampování je jeden z nejzábavnějších a nejdobrodružnějších způsobů cestování vůbec. Vysokoškoláci z celého světa rok co rok balí svá vybavení a s pár dobrými přáteli a mapou se vydávají prozkoumávat celý svět. Je to také jeden z nejekonomičtějších způsobů cestování. Nemusíte se bát, že si vydřete díru do kapsy, s těmito top 5 místy procestujete Asii bez toho, abyste museli do svého účtu zasahovat příliš hluboko. Sbalte si věci a vyrážíme na cestu!

1. Thajsko

Thajsko je určitě ideálním místem pro baťůžkáře, kteří hledají místo s bohatou kulturou a zároveň cenově dostupné. Základní náklady na potraviny a ubytování na den činí cca 400 Kč. Duch země tkví převážně v buddhistických chrámech a architektonických dílech plných thajské historie. Milovníky kulinaření jistě nadchne i místní kuchyně.

2. Nepál

Nepálu prožijete nezapomenutelné zážitky při prozkoumávání klasické asijské kultury a nepálské tropické přírody. Vypravte se do starobylého města Bhaktapuru v údolí Káthmándú a nenechte si ujít posvátné hinduistické a buddhistické chrámy. Kdo má radši hory, může se vydat na túru po nepálské části Himalájí. Zaručujeme, že ani jeden celý měsíc vám nebude stačit k tomu, abyste si této země dosytosti užili.

Nepál.

3. Indie

Trampování v Indii je snadné a finančně dostupné. Jídlo, ubytování a cestování je ve srovnání s jinými místy na celém světě jedno z nejlevnějších. Ubytovny pro trampy se nacházejí ve všech větších městech a cestovatelé mají k dispozici i nespočet místních průvodců. Cestování po Indii však znamená vzdát se luxusu, jako je teplá voda a klimatizace, výměnou za prozkoumávání krás nespočtu indických míst a seznámení se s tamní kulturou a lidmi.

4. Kambodža

Kambodža je asi cenově nejdostupnější zemí v jihovýchodní Asii, je však také i jednou z nejchudších. V hlavním městě Phnom Penh nebo v Seam Riep (město hned vedle starobylého chrámového komplexu Angkor Wat) se bez problému ubytujete za ceny cca od 60 do 100 Kč za noc. Nejenže je Kambodža levná, ale je to také země, která má hodně co nabídnout. Většina turistů navštěvuje chrámy Angkor Wat, které jsou tak veliké, že se zde budete cítit jako pravý průzkumník.

Angkor Wat, Kambodža.

5. Indonésie

Indonésie vám umožní vychutnat si tajemné deštné pralesy, stříbřité pláže a křišťálově čisté azurové moře. Existuje tisíce ostrovů, které si můžete vybrat, pokud však nevíte kde začít, zkuste Sumatru. Jezero Maninjau a údolí Harau v západní části Sumatry a vesnice Tangkahan v severní Sumatře jsou místa, kde se můžete ubytovat v útulných chatách a usínat za zvuků povykování divokých opic. Ve vesnici Tangkahan si můžete zkusit tzv. sloní trek neboli projížďku na slonu, což je nejen nezapomenutelný zážitek, ale také velká legrace. Dáváte-li přednost vodním aktivitám, ostrov Sumba je dobrá volba. Nachází se jen 400 km od Bali a zcela určitě budete spokojeni s místním šnorchlováním, surfováním, rybařením či cvičením jógy přímo na pláži.

 

Navštívili jste již některé z těchto míst nebo se chystáte? Máte nějakou zajímavou historku z vašeho trampování? Podělte se s námi na našem Facebooku!


Foto: Flickr.com/wildernessphotographs/93686885@N02/archer10

Podobné články