Top šest knih na CAE!

Uvažujete o předposlední zkoušce z řady Cambridge ESOL? Poradíme vám, jak na to!

Suceed in Cambridge CAE (Andrew Betsis ELT)

Jedná se o praktickou sbírku úloh a cvičení, které se objevují ve zkouškách CAE. Kromě gramatiky obsahuje i 5 CD pro poslechové testy. Je dostupná jak ve verzi pro studenty, čili bez klíče, tak v učitelské. Pro samouky doporučuji půjčit obě dvě. 

Complete CAE (Guy Brook-Hart and Simon Haines)

Kniha má spíše učebnicový charakter. Je rozdělena do tématických kapitol, ve kterých se postupně zaměřuje jak na písemný, tak na ústní projev. Vhodná je spíše ke skupinovému studiu. Dostupná rovněž ve studentské a učitelské verzi.

Otevřete oči, nastražte uši a úspěch Vás nemine!

CAE Practice Tests Plus (Nick Kenny – Jacky Newbrook)

Sbírka ukázkových CAE testů. Užitečné jsou obecné i konkrétnější tipy, tzv. „TIP STRIP“, které nás mají varovat před častými chybami či upozornit na nejasnosti.

Grammar for CAE and Proficiency (Martin Hewings)

Ideální pomůcka každého samouka. Po zvládnutí této knihy si můžete být jisti, že jste prošli veškerou gramatiku, která se může objevit v CAE či CPE. Pro aspiranty na nejvyšší Certificate of Proficiency English je kniha doplněna o odstavce věnované pouze CPE. Navíc tu najdeme řadu cvičení konkrétních gramatických jevů s klíčem.

Common mistakes at CAE (Debra Powell)

Užitečná sbírka chyb našich studentů – předchůdců. Rovněž nabízí návody jak se chybám vyvarovat.

Top Tips for CAE (University of Cambridge, ESOL Examinations)

Oficiální rady a tipy pro úspěšné absolvování zkoušky CAE.

Velmi užitečné je též opatřit si testy z minulých let, spousta gramatických jevů se v nich opakuje. V neposlední řadě bych doporučila prohledat internet. Na nejrůznějších webech najdete cvičení, která pomohou odstranit nejčastější chyby.

 

Přeji hodně úspěchů u zkoušek. Máte i vy tip na knihu, která se hodí? Pomohla vám některá z výše uvedených knih? Napište o tom náš Facebook!


Foto: Sxc.hu

Podobné články